Gry i zabawy na Halloween. Wszystko o dyni – tradycje i sposób wykonania

Halloween – gry i zabawy. Jak stworzyć dynię, skąd się wzięła ta tradycja? Jak zorganizować czas z dzieckiem, w co się bawić w Halloween? Czy w ogóle warto zauwazać ten dzień?

Halloween to święto pochodzenia celtyckiego. Więcej dowiesz się na ten temat w naszym artykule

Chociaż wielu jest przeciwników Halloween, to jednak dzieciaki często, głównie pod wpływem kolegów i koleżanek, mają ochotę na zabawę w ten dzień. Jeśli jesteś głęboko wierząca i nie masz ochoty zamieniać naszego tradycyjnego Dnia Zadusznego na zamerykanizowane święto, możesz pójść na kompromis i np. zorganizować coś dla swojego malucha 30 października zamiast 31. Warto wykorzystać to święto na zabawę i pobudzenie wyobraźni dziecka, szczególnie w te krótkie, jesienne dni, gdy okazji do gier jest tak mało. Wykorzystaj ten czas na wspólne spędzenie czasu. Masz pretekst do zabawy i ciekawe pomysły na czas ze swoim synem czy córką!

Halloween może być okazją do pobudzenia wyobraźni malucha. Możesz poczytać mu bajki, w których występują duchy (byle by nie zbyt okrutne i drastyczne opowieści, które przestraszą dziecko!). A może sama wymyślisz jakąś ciekawą historyjkę o dobrym duszku? Albo wspólnie powymyślajcie wierszyki i piosenki o zmorach i potworach. Rymy częstochowskie jak najbardziej wskazane!

Dobrym pomysłem może być zabawa w duchy. Wystarczy pomyśleć, co z domowych rzeczy można użyć do stworzenia wyjątkowego stroju zmory. Potrzebne będzie np. stare prześcieradło, farbki do malowania twarzy i zabawa gotowa! Zróbcie też maski ze sztywnego papieru i użyjcie starych, niepotrzebnych ubrań do stworzenia wyjątkowej postaci.

halloween night

halloween night

 

Można również zrobić dynię. TU dokładna instrukcja! Na naszej stronie znajdziesz również więcej informacji o tradycji dyni! Oczywiście, warto w tę zabawę włączyć także ojca dziecka. Cała rodzina będzie skupiona przy wytwarzaniu wyjątkowego lampionu z dyni. Pamiętaj, aby powstały przedmiot miał ostre zębiska i wykrzywiony uśmiech. W środek wstawcie świecę z zastrzeżeniem, że można ją palić wyłącznie przy asyście dorosłych. Wykonanie takiej dyni jest proste. Najpierw trzeba odciąć kawałek spodu, potem wydrążyć dynię i dokładnie oczyścić z wnętrzności. Potem wycinamy wzory, a na koniec, do środka wstawiamy świecę. Przy okazji opowiedz o legendzie dotyczącej dyni. Opowiada ona o pewnym Irlandzkim chłopaku, który odwrócił się przeciwko Bogu, ale i Diabłu, przez co nie został wpuszczony ani do bram nieba ani do piekła. Na naszej stronie znajdziesz tę legendę! Warto również przypomnieć sobie prawdziwe źródła tego straszliwego święta!

Wydrążona dynia ze świecą w środku miała mu pomóc, gdy brodził w ciemnościach szukając drogi do miejsca, w którym mógłby znaleźć dla siebie miejsce.

Można również wykonać inne ozdoby. Do zrobienia duchów przydadzą się balony, które możemy pomalować by przypominały wykrzywione twarze. Przydadzą się świece, których powinno być jak najwięcej by stworzyć wyjątkowy nastrój.

Ten dzień niektórzy wykorzystują na wróżenie. Można pobawić się we wróżkę i wróżyć z kart do gry, albo z fusów.

Wszystko ma być w formie zabawy i najważniejsze by przy tym być z dzieckiem i poświęcić mu jak najwięcej czasu. Bo to liczy się najbardziej i każdy pretekst by bawić się ze swoim maluchem jest dobry.

ola

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net
Gry i zabawy na Halloween. Wszystko o dyni – tradycje i sposób wykonania
 • 5.00 / 5 5
1 głosów, średnia: 5.00

Dodaj komentarz

PUELLANOVA nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zastrzega sobie prawo do usuwania opinii bez podawania przyczyny.Przypominamy, że osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa PUELLANOVA lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.