Wróżby andrzejkowe, wróżby na Andrzejki!

Nie wiesz jeszcze, jak  będziesz wróżyć? Jakie są najbardziej popularne, ciekawe ale i oryginalne Wróżby andrzejkowe?  Przeczytaj koniecznie ten tekst! Inspirujące pomysły naszych Czytelniczek na andrzejkowe wróżby! Bawcie się dobrze :)

 

Dowiedz się,  jakie andrzejkowe wróżby przygotowały nasze czytelniczki. Być może skorzystasz z ich podpowiedzi?

 

Nasze czytelniczki proponują wyjątkowe wrózby.
Pomysły dwóch z nich:

Pani Leny Dedecjus

E-mail rozpoczynający się od lenka1228@…

Andrzejki to dla mnie bardzo przyjemne święto, dlatego w ten magiczny wieczór zawsze bawię się nie tylko w lanie wosku ale także inne wróżby i wierzę, że przepowiednie się spełnią. A oto jedne z moich ulubionych wróżb:

Wahadełko
Należy zawiesić pierścionek na czerwonej nitce, następnie ustawić wahadełko nad szklanym naczyniem wypełnionym wodą w taki sposób, aby znalazło się pośrodku naczynia i nieco poniżej jego brzegów. Opartą rękę trzymamy nieruchomo i obserwujemy pierścionek. Jeśli wahadełko nie poruszy się, upłynie wiele lat zanim spotkamy ukochaną osobę. Jeśli zacznie się kołysać i uderzać o naczynie trzeba policzyć ile razy to zrobi w ciągu 5 minut. Wynik odejmujemy od łącznej sumy liter swojego imienia i
nazwiska. Liczba, którą otrzymamy oznacza, że za tyle lat weźmiemy ślub. Jeśli wynik odejmowania będzie ujemny to jeszcze w tym roku zmienimy stan cywilny.

Wróżba z kamieni
Należy zebrać 12 płaskich kamyków a następnie namalować na nich symbol:
1.wykrzyknik – ważna zmiana w życiu
2.skrzyżowane miecze-plotki o tobie
3.dwa połączone kółka-harmonia w miłości
4.słońce-szczęście
5.księżyc-udane życie rodzinne
6.błyskawica-pokrzyżowanie planów
7.ptak-ważne wiadomości lub odwiedziny
8.serce-udany romans
9.dwie faliste linie-rozszyfrowanie tajemnicy
10.dwie równoległe linie-kłopoty i choroby
11.symbol dolara-sukces finansowy
12.gwiazda-szczęście i powodzenie w życiu.
Kamyki wkładamy do naczynia mieszamy. Następnie zamykamy oczy i losujemy jeden.

Orzechowe łódeczki
Do tej wróżby potrzebne są orzechy włoskie i małe świeczki do tortu. Należy wziąć orzech i rozłupać go delikatnie tak, aby powstały dwie łupinki.Do jednej skorupki trzeba włożyć malutką karteczkę ze swoim imieniem, a do drugiej z imieniem ukochanego. W każdej połówce umieszczamy po jednej zapalonej świeczce i puszczamy łódki na wodę. Gdy łupinki się spotkają, oznacza to szybki ślub. Jeśli zetkną się dopiero na drugim brzegu miski, wróżbą liczne przeszkody.

Szpilka prawdy
Bierzemy 7 lub 13 szpilek i wkładamy je do kubka. Następnie należy nimi potrząsnąć, wysypać na stół i odczytać jakie litery ułożyły się ze szpilek. A oto co oznaczają poszczególne litery:
A- przed Tobą podróż lub przeprowadzka
E- pomyślność w miłości i pracy, a jeśli litera jest odwrócona -przejściowe kłopoty
H- szczęście w miłości, małżeństwo
K- sukces zawodowy
L-przestroga przed złodziejami, a jeśli litera jest odwrócona- przed chorobą i wypadkiem
M-wyjątkowo korzystna propozycja
N- okres dobrej passy
T-  pomoc przyjaciół
W-przestroga przed oszustami
V-ktoś będzie chciał Cię wykorzystać
X-szczęści sprzyja Ci we wszystkim

Ciekawym przesądem jest także powstrzymywanie się przez cały dzień od picia wody. Wierzono, że jeśli uda nam się nie spożyć wody a przed snem zjemy słonego śledzia to taka kolacja wywoła u nas sen o wodzie, a mężczyzna, który poda nam w nim napój będzie nam przeznaczony.
Pani Anna Poręby

e-mail rozpoczynający się od anna.poreba@

Moje ulubione wrózby:

1.Aby poznać, kto jest komu przeznaczony wśród znających się osób biorących udział w zabawie, rozwieszamy obok siebie na krześle płaszcze i kurtki chłopców obecnych na andrzejkowej imprezie. Ten, kto chce poznać kto jest jej przeznaczony, wybiera z zawiązanymi oczami jedno okrycie. To właśnie ta osoba jest jej przeznaczona, do której należy płaszcz lub kurtka.

2.Każdy z grona osób na andrzejkowej imprezie zdejmuje jeden but i ustawia go w rządku z innymi butami, tak by pięty dotykały nosków. Układanie zaczyna się od przeciwległego do drzwi kąta. Osoba, której but jako pierwszy wyjdzie za próg pierwsza zdobędzie partnera

2.Robimy małe łódeczki z łupin orzechów i przymocowujemy do nich małe świeczki (najlepiej nadają się te do tortów urodzinowych). Każdy uczestnik wróżby powinien mieć swoją podpisaną w widocznym miejscu łódeczkę. Jeśli stateczki dziewczyny i chłopaka się spotkają, mogą stać się oni parą. Jeśli świeczka zgasła, źle wróży to obecnej miłości.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz