Wróżby andrzejkowe, wróżby na Andrzejki!

Nie wiesz jeszcze, jak  będziesz wróżyć? Jakie są najbardziej popularne, ciekawe ale i oryginalne Wróżby andrzejkowe?  Przeczytaj koniecznie ten tekst! Inspirujące pomysły naszych Czytelniczek na andrzejkowe wróżby! Bawcie się dobrze :)

 

Dowiedz się,  jakie andrzejkowe wróżby przygotowały nasze czytelniczki. Być może skorzystasz z ich podpowiedzi?

 

Nasze czytelniczki proponują wyjątkowe wrózby.
Pomysły dwóch z nich:

Pani Leny Dedecjus

E-mail rozpoczynający się od lenka1228@…

Andrzejki to dla mnie bardzo przyjemne święto, dlatego w ten magiczny wieczór zawsze bawię się nie tylko w lanie wosku ale także inne wróżby i wierzę, że przepowiednie się spełnią. A oto jedne z moich ulubionych wróżb:

Wahadełko
Należy zawiesić pierścionek na czerwonej nitce, następnie ustawić wahadełko nad szklanym naczyniem wypełnionym wodą w taki sposób, aby znalazło się pośrodku naczynia i nieco poniżej jego brzegów. Opartą rękę trzymamy nieruchomo i obserwujemy pierścionek. Jeśli wahadełko nie poruszy się, upłynie wiele lat zanim spotkamy ukochaną osobę. Jeśli zacznie się kołysać i uderzać o naczynie trzeba policzyć ile razy to zrobi w ciągu 5 minut. Wynik odejmujemy od łącznej sumy liter swojego imienia i
nazwiska. Liczba, którą otrzymamy oznacza, że za tyle lat weźmiemy ślub. Jeśli wynik odejmowania będzie ujemny to jeszcze w tym roku zmienimy stan cywilny.

Wróżba z kamieni
Należy zebrać 12 płaskich kamyków a następnie namalować na nich symbol:
1.wykrzyknik – ważna zmiana w życiu
2.skrzyżowane miecze-plotki o tobie
3.dwa połączone kółka-harmonia w miłości
4.słońce-szczęście
5.księżyc-udane życie rodzinne
6.błyskawica-pokrzyżowanie planów
7.ptak-ważne wiadomości lub odwiedziny
8.serce-udany romans
9.dwie faliste linie-rozszyfrowanie tajemnicy
10.dwie równoległe linie-kłopoty i choroby
11.symbol dolara-sukces finansowy
12.gwiazda-szczęście i powodzenie w życiu.
Kamyki wkładamy do naczynia mieszamy. Następnie zamykamy oczy i losujemy jeden.

Orzechowe łódeczki
Do tej wróżby potrzebne są orzechy włoskie i małe świeczki do tortu. Należy wziąć orzech i rozłupać go delikatnie tak, aby powstały dwie łupinki.Do jednej skorupki trzeba włożyć malutką karteczkę ze swoim imieniem, a do drugiej z imieniem ukochanego. W każdej połówce umieszczamy po jednej zapalonej świeczce i puszczamy łódki na wodę. Gdy łupinki się spotkają, oznacza to szybki ślub. Jeśli zetkną się dopiero na drugim brzegu miski, wróżbą liczne przeszkody.

Szpilka prawdy
Bierzemy 7 lub 13 szpilek i wkładamy je do kubka. Następnie należy nimi potrząsnąć, wysypać na stół i odczytać jakie litery ułożyły się ze szpilek. A oto co oznaczają poszczególne litery:
A- przed Tobą podróż lub przeprowadzka
E- pomyślność w miłości i pracy, a jeśli litera jest odwrócona -przejściowe kłopoty
H- szczęście w miłości, małżeństwo
K- sukces zawodowy
L-przestroga przed złodziejami, a jeśli litera jest odwrócona- przed chorobą i wypadkiem
M-wyjątkowo korzystna propozycja
N- okres dobrej passy
T-  pomoc przyjaciół
W-przestroga przed oszustami
V-ktoś będzie chciał Cię wykorzystać
X-szczęści sprzyja Ci we wszystkim

Ciekawym przesądem jest także powstrzymywanie się przez cały dzień od picia wody. Wierzono, że jeśli uda nam się nie spożyć wody a przed snem zjemy słonego śledzia to taka kolacja wywoła u nas sen o wodzie, a mężczyzna, który poda nam w nim napój będzie nam przeznaczony.
Pani Anna Poręby

e-mail rozpoczynający się od anna.poreba@

Moje ulubione wrózby:

1.Aby poznać, kto jest komu przeznaczony wśród znających się osób biorących udział w zabawie, rozwieszamy obok siebie na krześle płaszcze i kurtki chłopców obecnych na andrzejkowej imprezie. Ten, kto chce poznać kto jest jej przeznaczony, wybiera z zawiązanymi oczami jedno okrycie. To właśnie ta osoba jest jej przeznaczona, do której należy płaszcz lub kurtka.

2.Każdy z grona osób na andrzejkowej imprezie zdejmuje jeden but i ustawia go w rządku z innymi butami, tak by pięty dotykały nosków. Układanie zaczyna się od przeciwległego do drzwi kąta. Osoba, której but jako pierwszy wyjdzie za próg pierwsza zdobędzie partnera

2.Robimy małe łódeczki z łupin orzechów i przymocowujemy do nich małe świeczki (najlepiej nadają się te do tortów urodzinowych). Każdy uczestnik wróżby powinien mieć swoją podpisaną w widocznym miejscu łódeczkę. Jeśli stateczki dziewczyny i chłopaka się spotkają, mogą stać się oni parą. Jeśli świeczka zgasła, źle wróży to obecnej miłości.

PuellaNova

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net
Wróżby andrzejkowe, wróżby na Andrzejki!
 • 0.00 / 5 5
0 głosów, średnia: 0.00

Dodaj komentarz

PUELLANOVA nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zastrzega sobie prawo do usuwania opinii bez podawania przyczyny.Przypominamy, że osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa PUELLANOVA lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.