Życzenia Świąteczne – pomysły na życzenia na Boże Narodzenie

Warto, jeśli wysyłamy życzenia, nawet sms, nie powtarzać tego samego schematu. Będzie to świadczyło o braku wyobraźni i chęci napisania czegoś wyjątkowego. Jeśli już powtarzamy te same słowa  wysyłajmy je do ludzi, którzy się nie znają i nie mają możliwości porównania życzeń… To samo, oczywiście, dotyczy także kart świątecznych. Świąteczne życzenia, jak co roku sprawiają wielu z nas sporą trudność. Co i jak napisać?
Nasz krótki poradnik pomoże wszystkim niezdecydowanym.

Pamiętajmy, aby życzenia świąteczne były nasze i oryginalne. Lepiej powiedzieć cokolwiek od siebie, niż wyuczoną na pamięć regułkę.

 

Nie składajmy życzeń złośliwych. Nie mówmy rzeczy, które mogą sprawić przykrość. Jeśli wiesz, że przyjaciółka od lat stara się o dziecko, niekoniecznie musisz przypominać jej o tym w trakcie składania życzeń i mówić „żeby wam się wreszcie udało”, bo może to przynieść odwrotny, od oczekiwanego skutek…Lepiej banalnie życzyć spełnienia marzeń. Życzenia muszą być ciepłe, miłe i nie mogą sprawiać przykrości.

Jakie jeszcze powinny być życzenia świąteczne i noworoczne? Oczywiście, po pierwsze – oryginalne, po drugie – dopasowane do osoby, której będziemy je składać. Warto zadać sobie trochę trudu, jeśli chcemy, żeby nasze świąteczne życzenia sprawiły prawdziwą przyjemność i były odebrane, jako prawdziwe i składane prosto z serca. Żeby złożyć takie życzenia, trzeba chociaż trochę znać człowieka, któremu będziemy je składać i jego sytuację. Życzmy mu tego, czego sam naprawdę chce!  Utarte i nieprzemyślane życzenia nikomu nie sprawią radości.

Szefowi bezpieczniej jest złożyć życzenia oficjalne i nie robić żadnych prywatnych aluzji. Inne życzenia złożymy też koledze z pracy, inne przyjacielowi. Pamiętajmy, aby dostosować życzenia do osoby, której będziemy je składać. Śmieszne życzenia sprawią radość koleżance ale mogą być źle odebrane przez szefową.

 

 

Mamy dla was przykłady świątecznych życzeń:

„Niech te święta będą piękne i niezapomniane, a każda chwila niech będzie perełką radości i szczęścia”

„Boże Narodzenie niech będzie czasem refleksji nad Narodzinami Jezusa, obyś spędził/a te dni w miłości, cieple i radości,  którymi Bóg obdarzy cię także w całym Nowym Roku”

„Aby magia Bożego Narodzenia odmieniła na lepsze całe twoje życie w Nowym Roku i wszystkich nadchodzących latach”

„Niech Twoje życie będzie tak radosne i piękne, jak wigilijny wieczór z najbliższymi”

„Oby najpiękniejszym prezentem, jaki dostaniesz na te Boże Narodzenie było szczęście twoje i twoich najbliższych”

„Wśród pięknych prezentów, jakie dostaniesz na te Święta, przyjmij ode mnie najszczersze życzenia miłości, radości  spełnienia marzeń”

„Magicznych Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, o jakim nawet nie śniłaś/łeś i Nowego Roku, w którym każdy dzień będzie przynosił ci radość i spełnienie marzeń”

„Niech te święta będą pełne ciepła, które wypełni też nadchodzący Nowy Rok, a Wasze najskrytsze marzenia niech znajdą urzeczywistnienie. ”

„Niech w Nowym Roku świat będzie dla Was pełen ciepła, radości, przyjaciół, w Waszym domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.”

„Życzę, aby te święta wypełniły Wasze serca radością i szczęściem, a każdy dzień Nowego Roku niech będzie lepszy od poprzedniego.”

„Oby każdy dzień nowego był tak piękny, ciepły i radosny jak wigilijny wieczór”

„Niech każdy nowo poznany człowiek w Twoim życiu będzie przyjacielem, każda chwila radością, a miłość niech nigdy nie opuszcza Twojej duszy.”

„Dużo, dużo radości, uśmiechu, niezapomnianych wrażeń,
ciepłych, dobrych chwil z najbliższymi, a pod choinką -
wspaniałych niespodzianek!”
„Niech te święta będą jasne, ciepłe i pełne śmiechu, niech wypełnią Wasze serca radością, a w Nowym Roku – samych szczęśliwych kart od losu.”

„Niech pokój i szczęście Bożego Narodzenia towarzyszą Ci przez cały Nowy Rok”

„Niech jedynie radość i szczęście towarzyszą Wam w Nowym Roku, a Boże Narodzenie niech będzie przepełnione ciepłem i dobrocią”

„Zdrowia, zdrowia, zdrowia i jeszcze raz  zdrowia! Reszta przyjdzie sama!”
Można też dołączyć cytat, co sprawi, że nasze świąteczne życzenia staną się niebanalne i ciekawe! Przykładowe cytaty:

” Bez względu na to, czy usiłowania nasze będą lub nie, uwieńczone sukcesem, powinniśmy tak żyć, abyśmy mogli powiedzieć: Zrobiłem wszystko, co mogłem.” Ludwik Pasteur I np.dopisek…abyś za rok, mogła sobie tak właśnie, z czystym sercem powiedzieć

” Szczęście polega na tym, aby mieć co robić, aby mieć kogo kochać, aby mieć w co wierzyć” Mike Yaconelli

” Szczęście i zdrowie musimy z wdzięcznością przyjmować i nimi się rozkoszować…” Wilhelm von Humboldt

” Jest tylko jeden sposób, aby czuć się dobrze:należy nauczyć się być zadowolonym z tego co się otrzymało, a nie dążyć do tego, czego akurat nie ma” Theodor Fontane Tej umiejętność życzy Tobie….

” Spraw, aby każdy dzień Nowego Roku, miał szansę stać się najpiękniejszym dniem Twego życie” Mark Twain

„Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę.” Wiesław Czermak . Udanej drogi w Nowym Roku!

Dla kogoś szukającego miłości:
„Aby znaleźć miłość nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie Twoja godzina sama wejdzie do twojego domu, życia, serca. ”

„Bądź iskierką światła dla świata, który jest twoim otoczeniem.” Helmut Thielicke

„Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.” Carl Orff

 

Więcej świątecznych porad i artykułów
http://www.puellanova.pl/59,1,Artykuly,Swieta-Sylwester-Karnawal.html
Ja Wam życzę, aby pisanie świątecznych kartek stało się przyjemnością, a ten artykuł niech będzie inspiracją do wysyłania tak pięknych świątecznych życzeń, jakich jeszcze Wasi bliscy nie dostali

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net
Życzenia Świąteczne – pomysły na życzenia na Boże Narodzenie
 • 0.00 / 5 5
0 głosów, średnia: 0.00

Dodaj komentarz

PUELLANOVA nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zastrzega sobie prawo do usuwania opinii bez podawania przyczyny.Przypominamy, że osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa PUELLANOVA lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.