Życzenia Świąteczne – pomysły na życzenia na Boże Narodzenie

Warto, jeśli wysyłamy życzenia, nawet sms, nie powtarzać tego samego schematu. Będzie to świadczyło o braku wyobraźni i chęci napisania czegoś wyjątkowego. Jeśli już powtarzamy te same słowa  wysyłajmy je do ludzi, którzy się nie znają i nie mają możliwości porównania życzeń… To samo, oczywiście, dotyczy także kart świątecznych. Świąteczne życzenia, jak co roku sprawiają wielu z nas sporą trudność. Co i jak napisać?
Nasz krótki poradnik pomoże wszystkim niezdecydowanym.

Pamiętajmy, aby życzenia świąteczne były nasze i oryginalne. Lepiej powiedzieć cokolwiek od siebie, niż wyuczoną na pamięć regułkę.

 

Nie składajmy życzeń złośliwych. Nie mówmy rzeczy, które mogą sprawić przykrość. Jeśli wiesz, że przyjaciółka od lat stara się o dziecko, niekoniecznie musisz przypominać jej o tym w trakcie składania życzeń i mówić „żeby wam się wreszcie udało”, bo może to przynieść odwrotny, od oczekiwanego skutek…Lepiej banalnie życzyć spełnienia marzeń. Życzenia muszą być ciepłe, miłe i nie mogą sprawiać przykrości.

Jakie jeszcze powinny być życzenia świąteczne i noworoczne? Oczywiście, po pierwsze – oryginalne, po drugie – dopasowane do osoby, której będziemy je składać. Warto zadać sobie trochę trudu, jeśli chcemy, żeby nasze świąteczne życzenia sprawiły prawdziwą przyjemność i były odebrane, jako prawdziwe i składane prosto z serca. Żeby złożyć takie życzenia, trzeba chociaż trochę znać człowieka, któremu będziemy je składać i jego sytuację. Życzmy mu tego, czego sam naprawdę chce!  Utarte i nieprzemyślane życzenia nikomu nie sprawią radości.

Szefowi bezpieczniej jest złożyć życzenia oficjalne i nie robić żadnych prywatnych aluzji. Inne życzenia złożymy też koledze z pracy, inne przyjacielowi. Pamiętajmy, aby dostosować życzenia do osoby, której będziemy je składać. Śmieszne życzenia sprawią radość koleżance ale mogą być źle odebrane przez szefową.

 

 

Mamy dla was przykłady świątecznych życzeń:

„Niech te święta będą piękne i niezapomniane, a każda chwila niech będzie perełką radości i szczęścia”

„Boże Narodzenie niech będzie czasem refleksji nad Narodzinami Jezusa, obyś spędził/a te dni w miłości, cieple i radości,  którymi Bóg obdarzy cię także w całym Nowym Roku”

„Aby magia Bożego Narodzenia odmieniła na lepsze całe twoje życie w Nowym Roku i wszystkich nadchodzących latach”

„Niech Twoje życie będzie tak radosne i piękne, jak wigilijny wieczór z najbliższymi”

„Oby najpiękniejszym prezentem, jaki dostaniesz na te Boże Narodzenie było szczęście twoje i twoich najbliższych”

„Wśród pięknych prezentów, jakie dostaniesz na te Święta, przyjmij ode mnie najszczersze życzenia miłości, radości  spełnienia marzeń”

„Magicznych Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, o jakim nawet nie śniłaś/łeś i Nowego Roku, w którym każdy dzień będzie przynosił ci radość i spełnienie marzeń”

„Niech te święta będą pełne ciepła, które wypełni też nadchodzący Nowy Rok, a Wasze najskrytsze marzenia niech znajdą urzeczywistnienie. ”

„Niech w Nowym Roku świat będzie dla Was pełen ciepła, radości, przyjaciół, w Waszym domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.”

„Życzę, aby te święta wypełniły Wasze serca radością i szczęściem, a każdy dzień Nowego Roku niech będzie lepszy od poprzedniego.”

„Oby każdy dzień nowego był tak piękny, ciepły i radosny jak wigilijny wieczór”

„Niech każdy nowo poznany człowiek w Twoim życiu będzie przyjacielem, każda chwila radością, a miłość niech nigdy nie opuszcza Twojej duszy.”

„Dużo, dużo radości, uśmiechu, niezapomnianych wrażeń,
ciepłych, dobrych chwil z najbliższymi, a pod choinką –
wspaniałych niespodzianek!”
„Niech te święta będą jasne, ciepłe i pełne śmiechu, niech wypełnią Wasze serca radością, a w Nowym Roku – samych szczęśliwych kart od losu.”

„Niech pokój i szczęście Bożego Narodzenia towarzyszą Ci przez cały Nowy Rok”

„Niech jedynie radość i szczęście towarzyszą Wam w Nowym Roku, a Boże Narodzenie niech będzie przepełnione ciepłem i dobrocią”

„Zdrowia, zdrowia, zdrowia i jeszcze raz  zdrowia! Reszta przyjdzie sama!”
Można też dołączyć cytat, co sprawi, że nasze świąteczne życzenia staną się niebanalne i ciekawe! Przykładowe cytaty:

” Bez względu na to, czy usiłowania nasze będą lub nie, uwieńczone sukcesem, powinniśmy tak żyć, abyśmy mogli powiedzieć: Zrobiłem wszystko, co mogłem.” Ludwik Pasteur I np.dopisek…abyś za rok, mogła sobie tak właśnie, z czystym sercem powiedzieć

” Szczęście polega na tym, aby mieć co robić, aby mieć kogo kochać, aby mieć w co wierzyć” Mike Yaconelli

” Szczęście i zdrowie musimy z wdzięcznością przyjmować i nimi się rozkoszować…” Wilhelm von Humboldt

” Jest tylko jeden sposób, aby czuć się dobrze:należy nauczyć się być zadowolonym z tego co się otrzymało, a nie dążyć do tego, czego akurat nie ma” Theodor Fontane Tej umiejętność życzy Tobie….

” Spraw, aby każdy dzień Nowego Roku, miał szansę stać się najpiękniejszym dniem Twego życie” Mark Twain

„Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę.” Wiesław Czermak . Udanej drogi w Nowym Roku!

Dla kogoś szukającego miłości:
„Aby znaleźć miłość nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie Twoja godzina sama wejdzie do twojego domu, życia, serca. ”

„Bądź iskierką światła dla świata, który jest twoim otoczeniem.” Helmut Thielicke

„Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.” Carl Orff

 

Więcej świątecznych porad i artykułów
http://www.puellanova.pl/59,1,Artykuly,Swieta-Sylwester-Karnawal.html
Ja Wam życzę, aby pisanie świątecznych kartek stało się przyjemnością, a ten artykuł niech będzie inspiracją do wysyłania tak pięknych świątecznych życzeń, jakich jeszcze Wasi bliscy nie dostali

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Komentarz dla "Życzenia Świąteczne – pomysły na życzenia na Boże Narodzenie"

 1. Megumi pisze:

  Ja zawsze sama wymyślam życzenia. Wymaga to trochę czasu, aby każdemu wymyślić indywidualne życzenia, ale przynajmniej wiem, że ktoś nie dostanie drugi raz takich samych życzeń. A co ważniejsze są to zawsze życzenia pisane od serca. Jakoś nie mogę się przekonać do schematów, które w Internecie są bardzo popularne i trochę takie bezduszne.

Dodaj komentarz