Are You Single? – z czym to się je i dlaczego warto spróbować – wywiad

Czym jest Are  You Single?  Skąd wziął się pomysł na przyjęcia dla osób „bez drugiej połówki”? Czy na imprezy przychodzą tylko single? O tym i wiele, wiele więcej w naszym wywiadzie z organizatorem polskich „party dla singli” i właścicielem „Are You Single?”

  PuellaNova: Are You Single – Najpierw była strona internetowa, czy imprezy?

Njapierw powstał pomysł :), później porzedni właściciel zrobił imprezę w Krakowie która odniosła sukces  i dalej już to się rozkręcało. Ja tę markę przejąłem w maju 2016 roku, a we wrześniu w klubie Ambrozja w Rybniku odbyła się pierwsza impreza w formule Are You Single?.

AUS

 PuellaNova: OK. ALE POMYSŁ. Skąd wziął się sam pomysł Are You Single? Dlaczego właśnie single?

Przez dwa lata mieszkałem i pracowałem w Anglii. To tam zobaczyłem,  że temat single,  speed dating jest popularny i ludzie często o nim mówią i chodzą na takie typu imprezy.  Po moim powrocie do Polski, znajomy zdecydował się iść inną ścieżką kariery, a  ja postanowiłem przejąć coś, co wcześniej dobrze prosperowało w Polsce. Mamy  pomysły które chcemy wdrożyć w obecny Are You Single?, które skupią się na imprezach w klubach dyskotekowych. Chcemy wyjść jeszcze bardziej do ludzi wolnych, samotnych i szukających swoich połów

PuellaNova: No właśnie, przy okazji początków. Na Państwa stronie można dowiedzieć się, że do tej pory było już ponad 600 imprez. Jaka jest różnica między tymi organizowanymi na początku, a tymi, które odbywają się teraz?

 

Tak historia Are You Single? ma już kilka lat, do tej pory zorganizowaliśmy już około 620 imprez. Co nas obecnie wyróżnia i czym się różnimy od wcześniejszych? Po przeanalizowaniu formuły – zdecydowaliśmy się, że nie będziemy zmieniać głównej formuły, dotyczącej imprez w klubach. Poza innymi głównymi Patronami medialnymy oraz dodaniu fotografa i kamerzysty na każdej imprezie. Cały czas robimy tę samą sprawdzoną formułe. Czyli imprezy dla singli, podczas której już na wstępie uczestnik otrzymuje przypinki bądź bransoletki, które sygnalizują, czego dana osoba szuka na imprezie. Podczas imprezy nasz hostess chodzi po klubie i zaznajamia klubowiczów, a punktem docelowym są szybkie randki podczas którcyh w ciągu 35 min można poznać 7 nowych osób, a później bawić się z którąś z tych osób do  końca imprezy. Dodatkowo na każdej imprezie uczestnicy mają okazję do zdobycia jednej z kilkudziesięciu gadżetów od AYS lub jej Patronów. Obecnie są to bardzo ciekawe czapki od rmf maxxx lub bony na miesięczny karnet w Sympatia.pl

AUS1

PuellaNova: Jak dokładnie, oprócz tego, co Pan już powiedział, wygląda każda z imprez?  Dokładna formuła, zasady, które pomogą zapoznać się nieznającym się do tej pory osobom? Czego można się spodziewać w trakcie zabawy?

Na początku każdy uczestnik zabawy otrzmyje  przypinki, które powieniem przypiąc na swojej klatce piersiowej to one sygnalizuja co tak naprawdę czego szukamy na tej imprezie np.

DON’T LOOK AT ME – dla osób które dziś nie mają ochoty żadne nowe znajomości (np. pary)

LOVE– dla osób szukających prawdziwej miłości

JUST SEX– dla osób szukjących przygody oraz mocnych wrażen

I’M SINGLE– dla osób, które są singlami i chcą kogoś nowego poznać

CIĘŻKI PRZYPADEK – dla osób, które długo są same i ciężko im poznać kogoś nowego

Podczas imprez single i uczestnicy mogą spodziewać się, że  nasza hostessa lub hostess ( osoba prowadząca imprezę) będzie podchodzic do osób zagadywac i starać się np. łączyć  stoliki lub zapraszać do współnej zabawy. Na pewno osoby będace na imprezie mogą liczyć na gadżety od naszych patronów , które są rozdawane podczas każdego wydarzenia.

Punktem kulminacyjnym każdej imprezy są szybkie randki. W ciągu 35 min można poznać 7 nowych osób. Polega to na tym że, przez 5 min masz możliwość rozmawiać z jedną osobą, po tym czasie panie zostają na miejscach, a panowie przesiadają się o jedno stanowisko dalej. Jest to doskonały sposób na poradzenie sobie z niesmiałością, poznaniem nowych osób i dobrą zabawą. Nie jeden raz juz widzielismy, jak dalej podczas zabawy taka nowa znajomość nabiera ciekawych rumieńców. Oczywiście po imprezie następnego dnia osoby, które dały sobie magiczny „+” wysyłamy wyniki i namiary kontaktowe, tak aby osoby mogły się ze sobą skontkaktowac i umówić na spotkanie.

AUS2

 

  PuellaNova: Brzmi ciekawie! Gdybym nie była w związku….:)  Czy oferujecie coś jeszcze, oprócz zabawy na parkiecie i porad  na stronie? A może coś jest w planach?

 

Tak będziemy oferować kilka nowych rzeczy, strona www mamy nadzieję, że na  przestrzeni kilku tygodni przejdzie gruntowną przebudowę i będziemy mogli zaoferować  kilka nowych możliwości dla singli w Polsce. Na pewno będzie to pewien rodzaj szybkich  randek organizowanych w pubach i restauracjach – mamy już kilka pomysłów, ale przed  poukładaniem tego wszystkiego nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów. Planujemy też  zainteresować się szkoleniami, niestety żyjemy w takich czasach gdzie młodzi ludzie  komunikuja się ze soba za pomocą komórek i często jest to forma pisania wiadomości, a  gdy dochodzi do porozmawiania i zwykłego powiedzenia „cześć” – coś się zacina i dzieje nie tak. Podobnie jest z osobami starszymi, które postawiły na pracę i karierę i tym samym  bycie z kimś odstawiło na dalszy czas… a gdy ten czas nadszedł… zdają sobie sprawę, że praktycznie wszyscy znajomi już kogoś mają i zostają sami… Ale to, co dla was szykujemy dowiecie się już wkrótce! Zapraszam do śledzenia nas.

Uchylę jednak rąbka tajemnicy, że tworzymy teraz aplikację na telefony dla naszych signli, aby mieli szybszy dostęp do informacji ze świata Are You Single? Jeśli pójdzie wszystko dobrze, to na przestrzeni 3 tygodni powinna ona się już pojawić.

PuellaNova:To fantastycznie! Myslę, że taka aplikacja będzie ogromnym sukcesem.

PuellaNova: Po tylu imprezach zapewne może Pan powiedzieć coś o przeciętnej polskiej singielce… Jaka, według Pana, jest? Czego oczekuje?

Hmm ciężkie pytanie, bo każda kobieta jest inna. Dużą rolę odgrywa wiek. Im młodsza singielka, tym bardziej stawia na zabawe i poznanie osoby, przy której będzie dobrze się bawiła i, co ważne, jest odważniejsza – nie wstydzi się tak bardzo,jak…. tak… kobiety  starsze, a często i młode (30,40-letnie). One czasem obawiają się wzięcia udziału w szybkich randakch. Jeśli kobieta jest starsza, to jest już inaczej, na pewno w niektórych momentach jest bardziej stonowana i skora do przemyślenia sprawy. A tak naprawdę to, że jesteśmy na imprezie dla singli nie oznacza, że jesteśmy zdesperowani czy coś w złym stylu- czyt, że chłopaki to hmm desperaci itp. Po prostu jesteśmy na imprezie gdzie są wolni ludzię, którzy chcą się dobrze bawić,a są tutaj aby tak jak i Ty poznać kogoś Ciekawego. Często jest tak,  że szybka randka – jest traktowana jako randka DOSŁOWNIE, a to tak naprawdę tylko szybkie spotkanie i poznanie nowej osoby, bo podczas 5 min rozmowy nie oszukujmy się nie poznasz drugiej osoby od A do Z. Te 5 min ma Tobie pokazać, czy dana osobą ma to coś, czy pojawiła się iskierka która mówi nam , warto go/ją bliżej poznać. Jeśli dana osoba nam się nie spodoba poprostu dajemy takiej osobie „-” i poznajemy kolejna osobę

 

AUS4

PuellaNova: Fakt, że Państwa imprezy są tak  popularny świadczy o tym, iż w Polsce jest wielu samotnych ludzi, którzy pragną znaleźć swoją drugą połówkę. Jak Pan myśli, dlaczego?

W takich czasach żyjemy, gdzie jesteśmy zabiegani, gdzie komunikacja często odbywa się już wirtulanie. A gdy dochodzi moment kiedy chcemy z kims być, nie wiemy co robić.  Tutaj dużą rolę na styl życia miał też przekaz jaki płynął z TV i innych mediów, gdzie informowano nas o tym, że bycie singlem to super fajna sprawa. Zgodzę się, że czasami tak ,jest to fajne. Ale jesteśmy ludźmi i od samego początku naszego istnienia, żyjemy w grupach tych najbardziej bliskich czyli naszych rodzinach. Dorosły człowiek po prostu ma potrzebę bycia z kimś, chodźby po to, aby czuć bliskośc – ale to jest bardzo rozległy temat, a my nie mamy tyle hmm czasu. Obecnie często wygląda to tak, że mamy 27-33 lata poświęcilismy nasz najlepszy czas  kiedy możemy poznać nowe osoby z którą będziemy chcieli być, na naukę i karierę, a gdy to osiągamy  zdajemy sobie sprawę, że czegoś nam brak. Zaczyna się problem bo nagle znajomych mamy tylko w pracy lub  w rodzinie… starzy znajomi często maja swoje rodziny ( nie mają czasu na wyjście) lub ich nie ma w Polsce i nie ma z kim wyjść na tzw. Miasto. Tutaj Are You Singlę? wkracza do akcji, bo wystarczy pojawić się na naszym wydarzeniu, a na pewno będziesz miał sposobność do poznania kogoś nowego, kogoś, kto też tak jak ty chcę kogoś poznać

PuellaNova:    Ten trend – mam na myśli bycie singlem, które, mam wrażenie jest w niektórych środowiskach modne i, jak sam powiedział, promowane w mediach, rośnie, ale może jest odwrotni, wśród innych grup wiekowych, w inych miastach, okolicznościach – singli jest coraz mniej? Ludzie wolą żyć razem, żeby  „rodzina się nie czepiała” no i przestać słuchać setki razy powtarzającego się pytania… ” a kiedy dziecko….?

Z badań wynika jasny przekaz, że singli będzie przybywać. Jest to trend który panuję na całym świecie. Cały czas mamy przekaż w TV i innych mediach o tym, że bycie singlem jest ok, a amerykańskie filmy budują w nas Myśl, że kiedyś spotkamy Księżniczkę lub Rycerza na Białym koniu i będziemy żyć szczęśliwie do końca naszych dni. Niestety to tak nie działa. Każdy z nas powieniem znaleźć czas, na naukę, karierę, znajomych ale i swoją drugą połówkę, która okaże się po prostu najlepszą „rzeczą” jaką możemy mieć w danej chwili. A gdzie poznać taką druga połóweczkę? Oczywiście że na imprezach Are You Single? :) Niestety bycie singlem ma też negatywne strony, jak to, że single mają większą podatnośc na wpadnięcie w depresję, mniejszą pewność siebie  i niestety wyniki badań pokazują , że im singiel jest starszy, tym ciężej znaleźć mu drugą połówkę

PuellaNova: Wrócmy do imprez. Co z parami? Będą źle widziane na parkiecie?

Nie!! każdy na imprezach Are You Single? Jest mile widziany!! Często jest tak, że spotykam 3-7 osobowe grupy osób, wśród których  jest jedna czy dwie pary i to nie przeszkadza, aby one bawiły się dobrze ze sobą. Ale tutaj liczy się ten fakt, że single miały z  kims przyjśc na imprezę, bo zawsze jest raźniej, jak się przyjdzie w grupie niż w pojedynkę. Takie pary również otrzymują  od nas gadżety i czasami mogą sobie poprzypominać jak to było kiedyś jak się poznawali ojjj to są zawsze fajne i często śmieszne historie dodające otuchy singlom, którzy akurat mają szansę posłuchać.

AUS5


PuellaNova: Czy w jakiś sposób monitorujecie Państwo dalsze losy „Waszych” singli? Np. Czy dzięki spotkaniom na Are You Single zawiązały się jakieś głębsze zwiążki?

Mamy już sygnały o powstaniu kilku par lub o spotkaniach, na pewno na stronie pojawią się opinie i historie pierwszych spotkań po imprezie Are You Single?. Ale tutaj kierujemy się zasadą, że jak ktoś chce to sam do nas napisze, podziekuje itp. Mamy już takie sygnały i ludzie np. pytają nas, kiedy będą kolejne imprezy. Ale podsumowując nie monitorujemy nic z takich hmm osobistych spraw, aczkolwiek mamy nadzieję, że chociaż  Jednej osobie już pomogliśmy :)

 

PuellaNova: Na koniec, bardzo proszę powiedzieć, jak zachęci Pan czytelniczki PuellaNova.pl, które są singielkami, do przyjście na „Are You Single Party”?

Drogie Panie, jeśli checie wziąć udział w niezapomnianym wydarzeniu,poznać nowych ludzi, gdzie potańczycie i wyszalejecie się na parkiecie w singlowym klimacie, a dla odważnych i ciekawych kobiet będzie  okazja, aby wziąć udział w szybkich randkach podczas ktorych poznacie fajnych chłopaków to >>>

ZARYZYKUJ!! ZARANDKUJ!! ZAKOCHAJ SIE!!

 

Przyjdź na kolejną imprezę Are You Singlę? I sama się przekonaj, że lepiej być z nami, niż siedzieć samej w domu :)

Dziękuję bardzo i życzę powodzenia w rozwoju AreYouSingle w całej Polsce! Jestem pewna, że to bardzo potrzebna inicjatywa!

 

 

 

Michał Pawłowicz

Od imprezzy AreYouSingle? I tak aż do…. ślubu? Czemu nie? Przecież najpiękniejsza jest miłość od pierwszego wrażenia…. fot Michał Pawlowicz 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz