Dania – pomysły na wyjazd z dziećmi

Klocki Lego, Hans Christian Andersen, Wikingowie, parki rozrywki i dzikie zwierzęta – Dania to kraj dla małych i dużych. Jeśli szukacie pomysłu na kilkudniowy wyjazd z dziećmi to spakujcie auto, wsiądźcie na prom i wyruszcie do krainy walecznych Wikingów i baśni Hansa Christiana Andersena.

Wycieczka promem

Dania to pomost między Europą Północną a Skandynawią, dlatego miesza się tu kultura nieokrzesanych Wikingów i nowoczesnej Europy Zachodniej. To miejsce, w którym nie będą nudzić się ani rodzice, ani dzieci. Warto więc skorzystać z ciepłych, letnich dni i wybrać się w podróż. Najlepiej promem! Jest to ciekawe rozwiązanie na wyjazd z dzieckiem. Już sama podróż stanie się dla niego niesamowitą przygodą. Rejsy do Kopenhagi wyruszają m.in. z Gdyni. Ich rozkład można znaleźć tutaj: http://www.stenaline.pl. Z kolei nocleg znajdzie się wchodząc na http://www.stenaline.pl/do-szwecji/hotele/kopenhaga.

Co zwiedzać z dziećmi?

Dania to kraj idealny na podróż z maluchami. Kluczową atrakcją jest Legoland, który znajduje się w Billund. To park rozrywki, który jest poświęcony słynnej na całym świecie duńskiej zabawce– klockom Lego. Z milionów klocków zbudowano zarówno miniatury autentycznych budowli, jak i średniowieczny zamek, smoka, drewnianą tratwę, piratów, Indian i dużo więcej bohaterów dziecięcego świata. Znajduje się tu również kolejka górska X-treme oraz hotel.

dania

 

fot. pixabay.com

Jeśli dzieci nie będą miały dość kolejek i ekstremalnych przeżyć, warto zabrać je do Ogrodów Tivoli w Kopenhadze. To park rozrywki połączony z ogrodem. Jeśli maluchy nie mają lęku wysokości, będą tu miały szansę przejechać się najwyższą karuzelą na świecie, która ma aż 80 metrów. Rozciąga się z niej piękny, panoramiczny widok na miasto. Najciekawszymi i najstarszymi atrakcjami są tu wciąż działające drewniane kolejki Rutsjebanen lub Bjerg Banen. Największą jest Demon, który zawiera na trasie przejazdu szereg rozmaitych niespodzianek, m.in. pętle i miejsca o obniżonym oddziaływaniu grawitacji. Czas przejazdu tą kolejką wynosi zaledwie 1 minutę 46 sekund.

Mniejsze dzieci można zabrać do Givskud Zoo, które jest usytuowane ok. 20 km od miasta Vejl. Zostało zaplanowane jako park dla lwów, lecz teraz żyje tam około 120 różnych gatunków zwierząt. Zoo zostało podzielone na 4 strefy, ze względu na kontynenty, z których pochodzą zwierzęta: Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Azja i Afryka. Jak przystało na prawdziwe safari, po Givskud Zoo trzeba poruszać się swoim autem lub specjalnym autobusem, ponieważ zwierzęta chodzą tu na wolności. Drugim, podobnym miejscem jest Park Safari Knuthenborg (wyspa Lolland). Tak jak w Givskund, trzeba tu podróżować w specjalnych pojazdach i można zobaczyć mnóstwo egzotycznych zwierząt. Są tu m.in. hipopotamy, żyrafy, lemury, zebry, antylopy, wielbłądy, strusie.

Inny rodzaj przeżyć zapewnia Danfoss Universe na wyspie Als. To nowoczesny kompleks rozrywkowo – naukowy, który prezentuje fascynujący świat nauki i techniki. Można tu zobaczyć eksperymenty pokazujące jak powstają gejzery, pioruny, jak działa wulkan czy dowiedzieć się jak działają technologie ułatwiające nasze codzienne życie.

Charakterystycznym dla Dani miejscami, które warto zobaczyć są Muzeum Rybołówstwa i Morskie w Esbjerg oraz Nordsøen Oceanarium na Jutlandii. Można w nich podziwiać m.in. wiele gatunków ryb. Dodatkowo, w Esbjerg znajduje się fokarium. Na Jutlandii natomiast nie można pominąć Ribe Vikinge Center, odtworzonej normandzkiej osady, gdzie życie nadal płynie jak w średniowieczu. Dzieci mogą wcielić się tu w postacie z minionej epoki. Natomiast miłośników bajek warto zabrać do Muzeum Hansa Christiana Andersena w Odense, gdzie oprócz informacji dla dorosłych przygotowano bajkowy dom, który zamieszkują bohaterowie baśni autora.

Gdy maluchy w końcu się zmęczą, dobrym rozwiązaniem będzie wyprawa na Duńską Riwierę, czyli obszar znajdujący się na północ od Kopenhagi. Swoją nazwę zawdzięcza pięknym plażom, gdzie wszyscy mogą wypocząć i nacieszyć się morzem.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz