Halloween nadchodzi – jak się przebrać – jak przebrać dzieci?

Halloween tuż tuż. W co przebrać dzieci jak najmniejszym kosztem? A może kupić coś w sklepie? Co kupić sobie, jeśli wybieramy się na imprezę związaną z Halloween? Zdjęcia i porady na PuellaNova!
Dzieci
Możesz kupić w każdym supermarkecie strój kościotrupa. To niewielki koszt, ale wystarczy dodać do tego parę drobiazgów i będzie całkiem oryginalny. Mogą to być różki, czarne rękawiczki (zwykle, na zimę), umalowana twarz Twoją czarną kredką do oczy również zrobi wrażenie. Koszt niewielki, a efekt może być zaskakujący. Czasami zwykłe ubrania w niezwykłym połączeniu dają wspaniały efekt!

Children In Fancy Costume Dress Going Trick Or Treating

Dzieciaki ubrane i gotowe na „Cukierek albo psikus”

Niezłym pomysłem może być mumia. Tu wykorzystamy… Papier toaletowy, ale trzeba to zrobić delikatnie, użyć sporo taśmy klejącej, żeby wszystko trzymało się i nie odpadało przy najmniejszym ruchu. Papier najlepiej owijać wokół każdej kończyny osobno oraz owinąć brzuch. Na twarzy namalować kredkami przeznaczonymi dla dzieci lub Twoimi kosmetykami kilka „ran”. I strój gotowy!
Dziecko może też wykorzystać swoją białą koszulę i do tego białą farbę do twarzy (w sklepach specjalne białe farby dla dzieci to kosz ok 8.zł ) i pomalować buzię na biało, a oczy na i usta na czarno. Efekt rewelacyjny! Dół – do wyboru. W zależności od płci – ciemna spódniczka lub spodnie, co kto woli. Poszukiwania w szafie dziecka mogą okazać się nie tylko bardzo efektywne, ale i stać się świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu. A znaleźć można naprawdę ciekawe połączenia, które na co dzień wyglądałyby co najmniej dziwnie.

Happyhalloween

Możemy też wykonać makijaż specjalnymi farbkami dla dzieci (koszt ok.10 zł) i do tego kupić np. kapelusz oraz ubrać dziewczynkę w sukienkę. Wiedźma gotowa! Jeśli do tego pożyczymy jej miotłę… makijażem możemy zaszaleć. Twarz może być w jednym kolorze. Chłopcy mogą zażyczyć sobie twarz Frankensteina – prawdziwe wyzwanie dla rodziców!
Nieodzowne są także atrybuty jak balony czy, naturalnie – wydrążone dynie

Możemy też kupić gotowy strój. Na szczęście nie jest to duży wydatek i taki strój dostaniemy już za ok.20 zł. Zarówno dla dziewczynki jak i chłopca.

________________________________________________________________________________


Dorośli

Tu trzeba się postarać. Możesz zaopatrzyć się w specjalne szkła kontaktowe by wyglądać naprawdę STRASZNIE. Oczy wyglądają wtedy wyjątkowo, a cała twarz nabiera zupełnie innej prezencji. Makijaż „pajęczyna” robi wrażenie, a nie trzeba wielkich umiejętności by go wykonać. Potrzebne s: cierpliwość i dobra czarna kredka do oczu, Przydadzą się też (dla tych naprawdę cierpliwych) cyrkonie do przyklejenia w niektórych miejscach pajęczyny.

DSC_0522
Przebranie – tu możemy pozwolić sobie na wiele więcej niż dzieci. Ostry makijaż, sztuczne rzęsy…. Na co tylko przyjdzie nam ochota. Mogą być to „sztuczne rany” lub „seksowna czarownica”. Lub czarodziej, jeśli chodzi o wydanie męskie. Jesteś odważna? Pomaluj twarz na biało/zielono. Efekt oszałamiający. Uwierz. Każdy da Ci cukierka bylebyś nie zrobiła jakiegoś „psikusa”… dodatkowo, naturalnie czarne paznokcie – jeśli nie włożysz czarnych rękawiczek.

W ubraniu również możemy zaszaleć. Na rynku jest coraz więcej propozycji dla dorosłych, ale wystarczy przecież mała czarna, ciemne rajstopy (najlepiej porwane) i peruka tudzież świecące rogi. Co kto woli. Kapelusz czarownicy? Świetny pomysł, a koszt naprawdę niewielki.

Buty na wysokim obcasie – obowiązkowo. któż to widział wiedźmę w adidasach? Musimy się, niestety, poświęcić. Tym razem królują wysokie szpilki. W domu, na „domówce” zawsze możemy się ich sprytnie pozbyć. Ale nie gdy idziemy z dzieciakami po cukierki. Wtedy musimy być prawdziwymi wiedźmami!

halloween_dorosla

Może masz długą suknię? Najlepiej ciemną i to taką, której nie masz zamiaru używać. Niektóre panie mieszczą się w suknie ze studniówki czy balu maturalnego… To były czasy! Do tego, na rękę, można założyć, zarówno sobie jak i dzieci, bransoletki, które świecą w nocy. To jednorazowe „patyczki”, które trzeba zgiąć, żeby świeciły.
Masz inne pomysły? Podziel się z nami! Każda podpowiedź mile widziana !! :)

A pamiętajcie, że aktywne uczestniczki forum zasłużą sobie na nagrodę!

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz