Jak ubrać choinkę? Rady, jak udekorować świąteczne drzewko!

Pomysły na ubranie choinki! Jak sprawić, by w tym roku choinka była naprawdę piękna i wyjątkowa? Chcemy, by nasze drzewko było inne od wszystkich, zachwycało oryginalnością, stylem i pokazywało gust domowników. Jak uzyskać ten efekt? Kilka prostych rad, o których warto pamiętać ubierając choinkę!

Jak ubrać choinkę?

Po pierwsze, wyjmij i posortuj wszystkie stare ozdoby. Zanim zdecydujesz, jaka w tym roku będzie twoja choinka i kupisz kolejne kartony bombek, sprawdź, co masz w domu! Może dawno zapomniane aniołki, których nie używałaś przez lata w tym roku znów przypadną ci do gustu? Sprawdź lampki – czy działają? A może musisz kupić nowe? Nie zapomnij o stojaku! Zobacz, czy jest sprawny, jeśli nie, musisz zaopatrzyć się w nowy. Niektórzy mają inny sposób – dekorują zwykłe (ale mocne) wiadro, nasypują do niego ziemię lub piasek i do niego wkładają choinkę. W ten sposób drzewko może dłużej stać i nie sypie się tak szybko.

 

Złota choinka fot.sxc.hu

Złota choinka fot.sxc.hu

Wyrzuć zniszczone ozdoby, zastanów się teraz, jak chcesz w tym roku ozdobić swoją choinkę i wybierz się na zakupy, jeśli brakuje ci bombek czy łańcuchów. A może wykonacie je wspólnie wraz z rodziną? Jeśli masz dzieci czy zwierzaki, bezpieczniejsze będą ozdoby z plastiku, które się nie tłuką.

Zamiast sztucznych ozdób, możesz na choince zawiesić np. wcześniej zasuszone plastry pomarańczy, które nie tylko efektownie wyglądają, ale i pięknie pachną.

Przygotuj wszystkie ozdoby zanim choinka zawita do Twojego domu! Rozplącz lampki, sprawdź, czy działają. Wybierz miejsce na choinkę tak, by nie było z tym problemu gdy przyniesiesz świąteczne drzewko do domu.

 

 

 

 

 

 

Cookies, balls, stars and lighting garland on the Christmas tree

Pierniczki

 

Możesz, jak wspominaliśmy wcześniej, przygotować ozdoby samodzielnie. Na przykład pierniczki. Wraz z różnokolorowymi bombkami zawsze wyglądają  uroczo. Tak przybraną choinkę śmiało można nazwać tradycyjną.

 

 

 

 

 

 

Kolorowe, tradycyjne bombki, fot.sxc.hu

Kolorowe, tradycyjne bombki, fot.sxc.hu

Następnie podejmij decyzję, jaka będzie twoja choinka. Sztuczna czy prawdziwa? Tradycyjna sosna czy świerk syberyjski? Sztuczna jest prostsza do ubrania, ale, wbrew pozorom, mało ekologiczna (pomyśl, ile rozkładać się będzie plastik!). Zastanów się też, jakie drzewko chcesz kupić. W naszym tekście dowiesz się więcej na temat wyboru choinki!

Żywa wydaje piękny zapach, szczególnie sosna. Świerk dłużej postoi, ale nie ma tak intensywnego zapachu za to ozdoby lepiej się na nim trzymają.

Więcej o Eko-choinkach przeczytasz w naszym tekście„Święta trochę bardziej ekologiczne niż zwykle”

Kupując drzewko, upewnij się, że jest świeże, nie sypie się i nie ma brązowych igieł. Chcesz sprawdzić, czy jest świeża? Ugnij gałązkę. Jeśli łatwo się gnie, to znaczy, ze ma w sobie dużo soków, jeśli pęka, możesz być pewna, iż szybko zgubi igły! Znajdź bezpieczne miejsce na drzewko, szczególnie, jeśli masz małe dzieci i zwierzęta. Może zdecydujesz się na mniejszą choinkę, którą można postawić wyżej? Warto dobrze zabezpieczyć choinkę przed upadkiem.

 

prezenty_sxc

 

Zostaw odpowiednie miejsce na prezenty! Będą przecież grały ważną rolę podczas wigilijnej kolacji. Pod choinkę można też położyć ładnie zapakowane kartoniki – dla efektu. Wiele osób stawia pod choinką szopkę betlejemską.

 

Nie zapomnij o lampkach. To one nadadzą drzewku klimat, ich wybór jest więc kluczowy! Możesz ułożyć je bliżej pnia tak, by uzyskać efekt światła wydobywającego się ze środka choinki.  Sposób, w jaki ubierzesz choinkę, zależy w dużej mierze od światła.

 

Światło lampek gra ważną rolę! fot.sxc.hu

Światło lampek gra ważną rolę! fot.sxc.hu

Wieszając ozdoby, pamiętaj o proporcjach. Większe bombki wieszaj na dole, mniejsze – na górze. Jeśli chcesz by włosy anielskie wyglądały niczym sople lodu, powieś je bliżej czubka. Łańcuchami otocz choinkę na dolnych gałęziach.  Pamiętaj, że przesyt nigdy nie wygląda dobrze!

 

Oryginalna i elegancka zieleń fot.sxc.hu

Oryginalna i elegancka zieleń fot.sxc.hu

Jak ubierzesz swoje drzewko? Czy w jednej tonacji kolorystycznej? A może ozdoby będą naturalne, albo wyłącznie ręcznie robione? Dobrze jest zachować jeden styl i trzymać się go! Dodaj koniecznie coś tylko twojego. Przechowywane z pokolenia na pokolenie bombki, własnoręczne łańcuchy…

Pamiętaj o umiarze! Fot.sxc.hu

Dobór kolorów też jest istotny Fot.sxc.hu

Ale najważniejsze, by podobało się tobie i rodzinie, a ubieranie choinki ma być świetną, rodzinną  lub całkiem indywidualną zabawą. To, jak ubrać choinkę zależy przede wszystkim od ciebie, Twojej pomysłowości i fantazji. Ma podobać się Tobie i Twoim bliskim oraz oddawać atmosferę tych niezwykłych świąt, co przecież jest najważniejsze!

Więcej porad znajdziesz w naszym nowym artykule http://puellanova.pl/ozdoby-choinkowe-jak-stylowo-przystroic-swiateczne-drzewko/ 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz