Jak zdobyć mężczyznę?

Każda kobieta zadaje sobie prędzej czy później to pytanie. Jakie są te magiczne sztuczki, zapewniające nam uczucie wybranka? 

Udanej próby odpowiedzi dokonała włoska dziennikarka, Giuliana DePandi w swojej książce „Myśl jak facet!”. Znajdziesz tam 66, niekiedy bardzo kontrowersyjnych  wskazówek na temat – jak go zdobyć. Spróbujmy przeanalizować niektóre z nich.

No, cóż! Potrafimy stosować typowo kobiece sztuczki: powłóczyste spojrzenia spod przymkniętych powiek, uśmiechy, kręcenie na palcu kosmyka włosów, dotykanie palcami szyi, oblizywanie warg itp. Można by mnożyć w nieskończoność. To tylko flirt, ale jak zapewnić sobie, że nie minie wraz z nocą, a przerodzi się w coś stałego?

Ile już razy wydawało ci się, że to jest to! On taki wspaniały i widzisz w jego oczach tę samą nić sympatii. Rzucasz wiec na szalę wszystko, otwierasz serce, mówisz o swoich najskrytszych tajemnicach, a on to rozumie wszystko. Pragniesz go zabrać natychmiast do swojego świata, nie namyślasz się zbyt długo nad spędzeniem wspólnej nocy, bo przecież to jest właśnie ON! I nagle on znika… nie odbiera telefonów, nie ma już dla ciebie czasu. Pozostaje tylko rozpacz i pytanie: co zrobiłam źle?

Wydaje się, że wystarczy serce, jednakże wkrótce okazuje się że sen się rozwiewa, bo my popełniamy wciąż te same błędy – otwieramy się przed nim, pokazujemy swoje lęki, marzenia, co sprawia, że oni szybciutko zmieniają front! Tymczasem należałoby się zastanowić nad męskim punktem widzenia. Może przeraził się siłą twoich uczuć, może nie był pewien czy chce tego co ty?  Więc jak uniknąć popełniania wciąż tych samych błędów i nie zostać porzuconą bez słowa? Jak osiągnąć cel jakim jest dla ciebie trwały związek?

Spójrz, co się z tobą dzieje, gdy on traktuje cię źle! Chcesz wszystko szybko naprawić i zaczynasz coraz bardziej się starać! Być może na tym polega cała ta, subtelna damsko- męska gra… A gdyby tak spróbować postępować jak… mężczyzna? Zacznijmy traktować ich tak, jak oni nas traktują!

Okazuje się, że bardzo się różnimy, mówi się nawet, że kobiety pochodzą z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Wenusjanki uwielbiają romantyczne klimaty, filmy o miłości, Marsjanie przeciwnie, liczy się tylko kino akcji, stale trzymające w napięciu. To właśnie adrenalina  jest motywem ich działań. Koniecznie należy więc wykorzystać tę skłonność, tę żyłkę hazardzisty.

Podobno mężczyzna jest nieskomplikowany. Stosuje uniki, bo to właśnie go podnieca. Typowy facet jest myśliwym, lubi polować na zwierzynę – kobietę, a im bardziej tajemnicza i niedostępna, tym bardziej działa mu na wyobraźnię. Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by go gonić! Oczywiście,  na krótką metę, nie trzeba tyle wysiłku, by go zdobyć, zakładamy jednak, że swego wybranego chcesz doprowadzić do ołtarza!

Trzeba więc pozwolić mu się pomęczyć, bo im bardziej będziesz tajemnicza i niedostępna, tym bardziej myśliwy zirytowany, a tym samym zaintrygowany. Im więcej czasu poświęci na to, by cię zdobyć, tym bardziej będzie cię cenił.

A co my robimy? Z reguły kobiety są bardziej emocjonalne od mężczyzn. Przeżywamy miłość i zaczynamy się o nią troszczyć! Domagamy się tego samego od niego. Przerażamy wybranka intensywnością uczuć. On nie będzie tego tolerować, szuka kobiety, która wzbogaci jego życie, nie takiej, która pogorszy je swoim roszczeniowym zachowaniem. Oznacza to, ze musisz się wydać mniej irytująca, bardziej niezależna i pewna siebie, niż większość dziewczyn, z którymi się spotykał. Troszcz się bardziej o siebie, tak jak on.

Gra rozpoczyna się od samego początku, już na etapie zawierania znajomości – nie można wykazywać się zbytnim entuzjazmem, nawet jeżeli proponuje ci numer telefonu. Lepiej daj mu swój numer wychodząc z zasady, że jeśli wpadłaś mu w oko, to z pewnością zadzwoni. Jeżeli to ty pierwsza zadzwonisz, ustawisz się z góry na straconej pozycji. Ten ruch należy do niego!

Podczas rozmowy telefonicznej musisz wydać się bardzo zajęta i pierwsza zakończyć rozmowę! Będzie zirytowany! W czasie jej trwania nie dopuszczaj do długich chwil milczenia, lepiej ją zakończyć, gdy skończy się temat – nie chcesz, by uważał cię za nudną! Dobrze też mieć z góry zaplanowane tematy ogólne, które mogłabyś poruszyć bez skrępowania.

Wygląda to na nieczyste zagrania, ale coś w tym jest, już nasze babcie mawiały, że mężczyzna może odsłonić zasłonkę, ale nigdy nie powinien poznać całej nagiej prawdy. Dlatego nie zarzucaj go informacjami o przykrych sytuacjach rodzinnych, bądź swoich niepowodzeniach życiowych, nie wspominaj też zbyt często swojego byłego, by nie czuł, że tamten jest wciąż z wami. Pomyśl, który facet na pierwszej randce opowiada o swoich niepowodzeniach? Przeciwnie – on będzie ci mówił o swoich atutach!

Lepiej więc wybierać tematy neutralne, nie opowiadać o kłopotach, nie chwalić się tym, co masz do ukrycia. W swoje sprawy możesz wprowadzać go stopniowo.

Do pierwszej randki trzeba się przygotować jak do rozmowy w sprawie pracy. Strój stonowany, bez krzykliwych ozdób, czy makijażu (większość mężczyzn tego nie lubi). Musisz delikatnie podkreślić swą kobiecość, ale bez przesady.

Dobrze też mieć przygotowany zestaw tematów, co eliminuje krępujące  chwile milczenia (sport, polityka, samochody). Tutaj wiele zależy od twojej pomysłowości i wzajemnych relacji. Opowiedz o swoich zainteresowaniach, co zaświadczy o twojej aktywności ( chcesz być przecież wyjątkową zdobyczą!).

Zdecydowanie, podczas pierwszej randki nie należy decydować się na seks! Przecież chcesz go zdobyć na zawsze, a nie na chwilę! Seks na pierwszej randce wskazuje na to, że jesteś łatwa, a ty nie chcesz by tak o tobie myślał. Bądź dla niego wyzwaniem! Im dłużej powstrzymasz tę chwilę, tym większe szanse na wygraną.

Nigdy nie przyznawaj się do wielu mężczyzn przed nim. Dla kobiety fakt, że to on ją wybrał spośród wielu, jest swojego rodzaju wyróżnieniem. On natomiast będzie zdegustowany twoim dużym doświadczeniem, będzie się czuł wykorzystany… możesz powiedzieć o trzech związkach przed nim, a swój talent w tych sprawach określ jako naturalny dar.

Miej w życiu cel! Ambicje większe niż zostać kurą domową – karierę zawodową, podróże, pomoc potrzebującym. Niech twoje życie wyda się ciekawe. On pomyśli, że jesteś zbyt zajęta by znaleźć dla niego czas, a to  będzie kolejnym wyzwaniem!

Zastanawiasz się, co w twoim przypadku, jeśli nie posiadasz takich celów, a o możliwości masz ograniczone… wtedy musisz trochę podkoloryzować rzeczywistość, tak by wydała się atrakcyjna, marzenia zamień w plany! Mów – mam zamiar, planuję…

Wiele z tych porad wydaje się ryzykowna, bo przecież jak można grać, udawać, zatajając prawdę? Jednakże zastanów się dokąd prowadzi cię stosowanie szczerości, co osiągnęłaś? Być może właśnie dzięki tym technikom uda ci się! Możesz wypróbować tylko niektóre ze wskazówek, a zobaczysz jak niespodziewane efekty przyniosą… Zasada jest prosta, facet potrzebuje wyzwań,więc musisz być niedostępną, zdystansowaną, by miał o co walczyć, co zdobywać.

Rzeczywistość można ubarwić, pewne tematy pominąć, przynajmniej w początkowej fazie związku. Do tematów pomijanych milczeniem powinny należeć bezwzględnie: plany założenia rodziny, urodzenia dziecka w najbliższym czasie, kłopoty finansowe, zdrowotne, a już na pewne wszelkie problemy z literą prawa! Z tym można zaczekać aż wasz związek się utrwali i umocni.

Tymczasem prowokuj go, pokaż że jesteś osobą atrakcyjną, zajętą, pełną życia. Nie wspominaj o swoich słabościach. Zachowaj umiar w piciu alkoholu i soczystym słownictwie!

Jeżeli uda ci się go sobą zainteresować, to już połowa sukcesu. Droga jeszcze przed tobą daleka, a my kobiety popełniamy wciąż te same błędy. Teraz trzeba starać się go utrzymać przy sobie, ale to już całkiem inna historia.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Komentarz dla "Jak zdobyć mężczyznę?"

 1. […] Możesz zrobić to przez obserwowanie jego zachowania. Wiem brzmi to dość dziwnie, ale dzięki uważnemu obserwowaniu tego, co facet robi możesz z dużym prawdopodobieństwem odgadnąć czego mu trzeba i co sobie myśli. […]

Dodaj komentarz