Kobieta i stawianie zakładów

Polacy coraz chętniej grają w płatne gry – najpopularniejsze są loterie oraz gry liczbowe. Zainteresowaniem cieszą się ponadto konkursy, w których trzeba wysyłać sms’y. Wiele osób obstawia także wyniki zdarzeń sportowych. 

Jak wynika z badań CBOS, obstawianie wydarzeń sportowych jest jedną z najpopularniejszych
odmian hazardu. Wśród graczy wciąż dominują mężczyźni, jednakże na grę u bukmacherów zaczynają coraz częściej decydować się także kobiety. Panie lubią stawiać nietypowe zakłady bukmacherskie jak np. kto zdobędzie Oscara czy jakie imię otrzyma dziecko brytyjskiej pary książęcej (źródło)

Kobieta gracz sportowo – bukmacherski

Jeżeli chodzi o klientów firm bukmacherskich, to kobiety są w zdecydowanej mniejszości (realna liczba kobiet stawiających zakłady to 4% do 15% w zależności od badań).


Na wzrost zainteresowania płci pięknej tą formą hazardu ma wpływ głównie wciąż zwiększająca się popularność zakładów bukmacherskich, jak i zmiana nastawienia społecznego do tej formy płatnej gry. Gracze obstawiając zakłady u bukmachera nie liczą przede wszystkim na wygrane, ale traktują grę, jako rozrywkę i formę relaksu. Należy także wspomnieć, że punkty bukmacherskie nie przypominają tych filmowych – obskurnych i nieprzyjemnych. Lokale tego typu zapraszają gustownym wystrojem, miłą obsługą. Jest tam sporo ekranów telewizyjnych – gracze oglądają mecze, wymieniają między sobą poglądy, spotykają się ze znajomymi i miło spędzają czas. Dzisiaj punkt bukmacherski spełnia oprócz możliwości obstawienia zakładów, również towarzyskie oraz społeczne funkcje.

Większe zainteresowanie kobiet zakładami jest ponadto podyktowane coraz szerszą ofertą tych niezwiązanych ze sportem, dotyczących np. show – biznesu bądź polityki (posiadający licencję Ministerstwa Finansów bukmacher Fortuna (źródło) ma zakłady dotyczące najpopularniejszych wydarzeń politycznych w tym roku m.in. czy PiS w nadchodzących wyborach samorządowych wystawi kandydaturę Beaty Szydło na prezydenta Warszawy – kurs 3).
W Polsce szeroko rozumiana tematyka show – biznesowa nie jest jeszcze wśród operatorów zakładów bukmacherskich dość popularna, tak jak ma to miejsce w innych krajach. Gdy nastąpią zmiany w tym temacie, niewątpliwie przybędzie grających pań.

Dlaczego kobieta gra u bukmachera

Kobieta myśli o wygranej, jako możliwości zrealizowania jej osobistych celów. Wśród kobiet graczy rozróżnia się typy: do pierwszego należą panie pochodzące z niezamożnych rodzin marzące o życiu na poziomie. Drugi typ to kobiety, u których chęć gry jest często związana z chęcią podniesienia własnej wartości. Podłożem kobiecego hazardu są niejednokrotnie problemy rodzinne (m.in. niespełniony związek) – perspektywa wygranej jest dla niej synonimem szczęścia. Targają nią wewnętrzne konflikty i uczucie bycia niekochaną – wygrana to sposób, aby odmienić swoje życie Trzeci typ stanowią kobiety, które hazard traktują, jako wyłącznie dobrą rozrywkę – stawiają w zakładach drobne kwoty, a ewentualną wygraną przeznaczają na przyjemności. Zabawą w stawianiu zakładów jest dla nich samo ich stawianie.

Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dozwolone od 18 lat. Zauważyłaś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów z ważną licencją Ministerstwa Finansów.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Komentarz dla "Kobieta i stawianie zakładów"

 1. […] Źródło: puellanova.pl […]

Dodaj komentarz