Marsz Godności już zaraz – 18.06.2016 Za pięć dwunasta Pora wyjść na ulice!

Już jutro Marsz Godności! Mamy nadzieję, że będą tam także Czytelniczki Puellanova! Kobiety wychodzą na ulice Warszawy, bo mają dość. Gniew, który narastał w nich – w nas! jest zbyt duży, by tłamsić go w sobie i trzymać w domowym zaciszu. Nie możemy pozwolić, by traktowano naszą płeć jako podkategorię. Dlatego wszystkich – i kobiety i mężczyzn, którzy chcą pokazać, że mają dość, organizatorki Marszu Godności zapraszają do Warszawy 18-tego czerwca o godzinie 11.55 na plac Zbawiciela.

W wypowiedzi dla PuellaNova.pl organizatorki mówią o sobie: ”Jesteśmy spontanicznie sformułowaną grupą złożoną z kobiet w różnym wieku, reprezentujących różne zawody, doświadczenia czy poglądy polityczne. Postanowiłyśmy działać, ponieważ boimy się, że nasze prawa są zagrożone. Widzimy, że w kobietach narasta gniew. Chcemy dać im szansę, by mogły powiedzieć dość. Na Marsz, zapraszamy wszystkich, zarówno kobiety jak i mężczyzn, niezależnie od wieku, modelu życia czy poglądów politycznych. Wszystkich, którym bliskie jest poszanowanie praw każdego człowieka”.

Pora_wyjsc_na_ulice

Wspiera je kilka ważnych organizacji, stowarzyszeń jak m.in Dziewuchy  Dziewuchom, Stop Gwałtom, Ratujmy Kobiety.

PuellaNova.pl w 100% popiera akcję. To Marsz dla nas wszystkich – Polek i Polaków. Dla godności kobiet – naszych matek, sióstr, żon, przyjaciółek…  To marsz w obronie prawa do wyboru, godnego traktowania ofiar gwałtów, czy egzekwowania alimentów od tych, którzy tego nie robią tylko dlatego, że nie chcą, chociaż mogą. Marsz Godności ma pokazać, że my, kobiety, potrafimy być razem, pokazać, jak wiele znaczymy i że znamy swoje prawa.

Całą imprezę ma uświetnić m.in. przemówienie znanej z ciętego, dosadnego i niezwykle szczerego języka Doroty Wellman. Marsz wspierają również Agata Kulesza i Małgorzata Szumowska.

Gniew, o którym mówią dziewczyny organizujące Marsz Godności narastał przez lata. Jednak teraz, gdy tak wiele okrutnych rzeczy się wydarzyło – gdy grozi się całkowitym zakazem aborcji, nawet w przypadku zagrożenia życia kobiety. Gdy rząd nie chce finansować (z naszych, także kobiecych przecież podatków!) organizacji, które pomagają kobietom w najtrudniejszych sytuacjach życiowych, kiedy gwałcicieli „skazuje się” śmiesznie niskimi wyrokami w zawieszeniu – ten gniew zmienił się. Musiał wreszcie nabrać konkretną formę, czas na działania! Nadszedł moment by pokazać, że się nie zgadzamy na takie traktowanie naszych spraw.

Polub Marsz Godności na FB!

Spotkajmy się więc na placu Zbawiciela, za pięć dwunasta 18.06.2016!

Organizatorki robią wszystko w ramach własnych środków i tych pozyskanych od innych organizacji – jednak nie starczy na wszystko. Dlatego bardzo proszą o pomoc!

Organizujemy marsz jako nieformalna grupa. Mimo faktu że do tej pory
wsparła nas Federacja na Recz Kobiet i Planowania Rodziny, Akcja
Demokracja oraz kilku prywatnych darczyńców, do domknięcia budżetu
brakuje nam jeszcze 10.000 PLN. Liczymy na Wasze wsparcie. Każda,
najdrobniejsza kwota nam się przyda!  PuellaNova już wykonała pierwszy przelew!‪

Pamiętajcie, liczy się każda kwota #‎MarszGodności‬

Wpłat możecie dokonywać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl
(https://zrzutka.pl/vwberu lub dokonując przelewów na subkonto

CPK, które się zgodziło je stworzyć abyśmy mogły zbierać
fundusze:
CPK: Fundacja Centrum Praw Kobiet
ul. Wilcza 60 lok.19, 00-679 Warszawa
KRS: 0000188668
NIP 525 145 01 05
Subkonto dla Marszu Godności: 78102010970000710202898450

 

Wolontariuszki i wolontariusze poszukiwani!

Organizatorki wciąż poszukują wolontariuszek i wolontariuszy – do pomocy m.in przy organizacji samego Marszu. Wszyscy chętni proszeni są o kontakt poprzez e-mail wolontariat.marszgodnosci@gmail.com

marszgodnosci

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz