MARSZEM PO SPRAWIEDLIWOŚĆ I…. NAGRODY! Start! Piszcie!

Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w Marszu Nieprzyzwolenia. Marszu, który ma pokazać, że nie zgadzamy się na przemoc, agresję, gwałty, seksualne wykorzystywanie kobiet i mężczyzn. Mówimy „NIE” łagodnym karom dla gwałcicieli, przestępców znęcających się nad innymi, itp.

Chcemy pokazać światu, że jesteśmy ZA miłością, równym traktowaniem, partnerstwem i szacunkiem dla siebie, bez względu na płeć, pochodzenie, orientację seksualną czy wyznanie. Każda kobieta natomiast (to jednak ona jest, niestety, w ponad 90% przypadków ofiarą gwałtów, a jej napastnikiem – mężczyzna) może ubierać się jak chce, zachowywać dowolnie, prowokować, może „puszczać oczka”, ale jak mówi prof. Płatek,

„KAŻDY SEKS BEZ ENTUZJASTYCZNEGO ‘TAK’ JEST GWAŁTEM”. A „NIE” zawsze znaczy „NIE”. Nawet jeśli jest wypowiedziane w trakcie lub przed samym stosunkiem. Każdy ma prawo zmienić zdanie!

Dlaczego konkurs? Chcemy, naturalnie, zachęcić Was do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu, a przede wszystkim – nagrodzić za to, że byłyście/byliście.

Vlepka_Facebook_Marsz_Nieprzyzwolenia
Dlatego po Marszu Nieprzyzwolenia – przypominamy, odbył się on 10.10.2015 pod Kolumną Zygmunta o godzinie 20-tej.

https://www.facebook.com/events/984787198246021/

 

marsz

 

ZASADY KONKURSU: 
Wśród osób, które polubią PuellaNova, zarejestrują się na stronie Marszu, a po nim przyślą na adres redakcja@puellanova.pl lub poprzez FB swoje spostrzeżenia na jego temat, wybierzemy 3, których wypowiedzi wydadzą się nam najciekawsze! Czekamy na ciekawe opisy Marszu, to, co Wam się wydarzyło na nim, co zwróciło szczególną uwagę, co spodobało się najbardziej… Inwencja należy do Was! Maile prosimy wysyłać do 25.10.2015 , z tytułem „Marsz Nieprzyzwolenia Konkurs”. Konkurs rozpoczynamy 11.10 od godziny 1-wszej w nocy!

NAGRODY:

Nagroda PIERWSZA to zestaw kosmetyków pielęgnujących dla kobiet firmy ZIAJA ufundowane przez PUELLANOVA
NAGRODA DRUGA i TRZECIA to książki wydawnictwa Studio Astropsychologii

konkursowe zadania zbieramy od 11 października !

Najważniejsze jednak, to wziąć udział w MARSZU!

Jak piszą jego twórcy:
Odpowiedzialność za przestrzeń wolną od przemocy jest naszym wspólnym obowiązkiem. Nie chcemy żyć w strachu w społeczeństwie, w którym wiktymizuje się ofiary i usprawiedliwia agresorów (casus Elbląga). Marsz Nieprzyzwolenia łączy osoby, które chcą zmienić sposób myślenia o gwałcie i molestowaniu. Budujemy szeroki sojusz, by zatrzymać przemoc, obalić seksistowskie mity i postulować zmiany w prawie, mediach, instytucjach publicznych.

 

Przyjdź 10.10 pod Kolumnę Zygmunta z transparentem i symbolicznym światełkiem, jeśli:

– potępiasz wszelkie formy przemocy – seksualnej, fizycznej, psychicznej, i homofobicznej

– nie akceptujesz bezkarności sprawców, bierności organów ścigania i pobłażliwych wyroków

– uznajesz, że nic nie usprawiedliwia agresji ani stereotypów dotyczących sprawców i ofiar

– nie zgadzasz się na seksizm i homofobię w mediach, edukacji, organach ścigania, służbie zdrowia i polityce

– chcesz wyrazić solidarność z ofiarami

 

 

Vlepka_Facebook_Marsz_Nieprzyzwolenia

 

 

REGULAMIN KONKURSU
1. ORGANIZATOR I CZAS TRWANIA KONKURSU
1.1. Organizatorem konkursu jest PuellaNova , Internetowe
Pismo Kobiece
1.2. Konkurs będzie trwał do 21.10.2015
1.3. Konkurs nie jest grą losową i udział w nim jest dobrowolny
1.3 Informacja o wygranych pojawi się na stronie PuellaNova I FB w ciągu 10 dni od zakończenia konkursu.
. 2. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE
2.1. W Konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby pełnoletnie lub osoby niepełnoletnie, (które mają zgodę rodziców lub opiekunów na wzięcie udziału w Konkursie), zarejestrowane na stronie PuellaNova za wyjątkiem pracowników i najbliższych członków rodzin pracowników PuellaNova
3. PRZYSTĄPIENIE DO KONKURSU
3.1. Każda z osób (poza wymienionymi z pkt.2.1 powyżej) może wziąć udział w Konkursie poprzez wysłanie w okresie trwania Konkursu wiadomości do redakcji PuellaNova o treści zgodnej z zasadami KOnkursu
3.3. Przez polubienie Portalu w serwisie FaceBook uczestnik akceptuje treść niniejszego Regulaminu oraz warunki Konkursu opublikowane w treści ogłoszenia Konkursu. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach związanych z organizacją, przeprowadzeniem i rozstrzygnięciem Konkursu przez Organizatorów Konkursu.
3.2. Uczestnik wyraża zgodę na publikację jej/jego pracy w serwisie PuellaNova, na jej profilu FB i przyznaje iż ma do niej pełne prawa autorskie.
4. ZASADY KONKURSU
4.1. Aby wziąć udział w Konkursie należy postąpić zgodnie z informacjami podanymi na stronie konkursowej.
.
6. NAGRODY W KONKURSIE
6.1 Nagrodą są: zestaw kosmetyków ufundowany przez PuellaNova oraz książki Studio Astropsychologii, które zostaną przekazane drogą pocztową przed Redakcje w ciągu trzech tygodni od daty otrzymania danych potrzebnych do wysyłki
9.1. Regulamin niniejszego Konkursu jest dostępny na stronie WWW.puellanova.pl
9.2. PuellaNova informuje, iż dane osobowe uczestników Konkursu tj. imię, nazwisko, adres będą przetwarzane przez Organizatora Konkursu wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie, w szczególności w celu opublikowania wyników Konkursu oraz przekazania laureatom nagród konkursowych. Uczestnikowi Konkursu przysługuje prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz ich brak uniemożliwia wysłanie przyrzeczonych w Konkursie nagród. Dane osobowe uczestników Konkursu będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. PuellaNova informuje, iż dane osobowe laureatów Konkursu mogą zostać opublikowane na stronach internetowych
PuellaNova.
9.3. Biorąc udział w Konkursie uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na wszystkie zasady zawarte w Regulaminie.
9.4. PuellaNova nie ponosi odpowiedzialności za działalność podmiotów świadczących usługi pocztowe, bankowe lub telekomunikacyjne, w tym zapewniające dostęp do sieci Internet.
9.5. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie znajdować będą przepisy Kodeksu Cywilnego, a w szczególności art. 919 – 921 Kodeksu Cywilnego.
9.6. PuellaNova przysługuje prawo do zmian Regulaminu
9.7. Nagrody nie podlegają zamianie na ich równowartość pieniężną.
9.8. Decyzja jest ostateczna.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz