Model biznesowy oparty na systemie EMS – zwiększ swój zysk w dobie pandemii

COVID-19 wywrócił do góry nogami nie tylko polską gospodarkę. Przedsiębiorcy z całego świata mierzą się z kryzysem. To czas, by szukać nowych modeli biznesowych – pewnych, sprawdzonych i bezpiecznych w czasie pandemii. EMS skupia w sobie wszystkie wyżej wymienione cechy. Przekonajcie się same.

 

 

Wciąż żyjemy nadzieją, że niebawem uda się zapanować nad koronawirusem, który od marca sieje spustoszenie na całym świecie. Nawet jeśli nasza codzienność wróci do normy, niektóre obostrzenia jeszcze długo z nami pozostaną. Te regulowane odgórnie kiedyś zostaną zniesione, a my szybko o nich zapomnimy, inne po prostu staną się naszymi nawykami. Przez kolejne lata odruchowo będziemy dezynfekować ręce, zachowywać dystans społeczny w sezonie chorobowym (np. sezon grypowy), a noszenie maseczki nie będzie budzić w nas skrępowania. Myśląc o rozwinięciu własnego biznesu lub założeniu nowego interesu, należy brać to pod uwagę.

 

 

Moda na zdrowie – ważna jak nigdy wcześniej

 

Chociaż branża fitness poniosła w tym roku znaczące straty, nie jest to winą klientów. Wielu z nich chciało pomimo pandemii ćwiczyć i trenować, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Uniemożliwiło im to zamknięcie klubów fitness oraz siłowni. Jednocześnie autorytety medyczne podkreślały, i nadal to robią, jak ważna jest aktywność fizyczna w walce z chorobą. Rodzą się więc pytania – jak odnaleźć się w obecnej sytuacji? Jak pomimo obostrzeń ćwiczyć, a przy tym nie zaszkodzić swojemu ciału? Ba! Jak ćwiczyć, żeby wzmocnić swój organizm na wielu płaszczyznach – poprawić wydolność układu sercowo-naczyniowego, wzmocnić układ kostno-stawowy, a jednocześnie cieszyć się zgrabną figurą? I wisienka na torcie – co można zaoferować klientom, by jednocześnie móc zarobić? Czas poznać system EMS – trening fizyczny z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Dlaczego warto? Mamy co najmniej 5 argumentów na poparcie naszej tezy!

 

 

Po pierwsze: efektywność

 

Trening EMS opiera się na elektrostymulacji mięśni – dzięki specjalnej kamizelce, wyposażonej w elektrody na wysokości strategicznych mięśni, nasz układ mięśniowy wykonuje podczas ćwiczeń podwójną pracę: mięsień kurczy się, bo my go do tego zmuszamy, a EMS dodatkowo „podkręca” śrubę. Dzięki temu w ciągu 20-minutowego treningu oporowo-aerobowego mięśnie całego ciała wykonują pracę, na którą należałoby poświęcić kilka godzin na siłowni. Trening z wykorzystaniem EMS szybko przynosi efekty.

Po drugie: wszechstronność

 

Ćwiczenia z wykorzystaniem technologii EMS można wykonywać niezależnie od wieku i wagi. Co więcej, doskonale nadaje się także dla osób, które muszą np. chronić niektóre stawy przed obciążeniem. Nie bez powodu EMS wykorzystywany jest w rehabilitacji. Ponieważ parametry urządzenia ustawiane są indywidualnie, trening pozwala osiągnąć wymarzone cele – można skupić się np. na wzmocnieniu pleców, podniesieniu pośladków czy spłaszczeniu brzucha.

 

 

Po trzecie: oszczędność

 

Ludzie korzystający z treningu EMS często podkreślają oszczędność czasu i pieniędzy. Czasu, ponieważ trening trwa zaledwie 20 minut i wystarczy wykonywać go dwa razy w tygodniu. Pieniędzy, ponieważ inwestujemy je w pewny i sprawdzony trening, który przynosi efekty! Nie musimy wyrzucać pieniędzy w błoto na liczne diety-cud, suplementy odchudzające, zabiegi wyszczuplające i różnorakie fit-karnety. Jeśli czas jest dla Ciebie na wagę złota, pomyśl jak wiele godzin można zaoszczędzić przy 20-minutowym treningu dwa razy w tygodniu, zastępującym kilka godzin ćwiczeń na siłowni. Już teraz zastanów się na co możesz przeznaczyć zaoszczędzony czas.

 

 

Po czwarte: niskie koszty inwestycji

 

EMS FitFactory działa na zasadzie franczyzy. Decydując się na franczyzę EMS FitFactory otrzymujemy całe know-how, dzięki któremu można odnieść sukces. W ramach opłaty członkowskiej, wynoszącej 12 tys. zł, oddelegowany zostaje z firmy architekt do zaprojektowania studia EMS. Partner otoczony jest opieką marketingową, może też liczyć na pomoc w rekrutacji. Na samą aranżację studia wystarczy 30-80 tys. zł. Wszystko zależy od tego, jakiego nakładu pracy wymaga dany lokal. Pomoc FitFactory w negocjowaniu warunków czynszu czy umowy najmu jest nieoceniona. Tylko doświadczona w tym temacie osoba jest w stanie odpowiednio prowadzić takie rozmowy. Istotnym elementem inwestycji jest jednak sam sprzęt XBody. Jego koszt to około 80 tys. zł. Cena może przyprawić o zawrót głowy. Spokojnie! Nie trzeba porywać się na zakup – leasing na 48 rat wynosi zaledwie 1300 zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć comiesięczną opłatę na rzecz franczyzodawcy w wysokości 1500 zł netto miesięcznie. Franczyza pobierana jest dopiero od czwartego miesiąca, gdyż w pierwszych trzech trwa aranżacja lokalu, rekrutacja, szkolenia i działania marketingowe.

 

 

Po piąte: bezpieczeństwo

 

W trakcie treningów EMS bardzo łatwo zastosować wszystkie obostrzenia sanitarne. W ćwiczeniach może brać udział maksymalnie sześć osób. Największą popularnością cieszą się jednak treningi indywidualne lub w duecie. Trener zachowuje zalecaną odległość. W czasie treningu obsługuje urządzenie XBody służące do ustawiania parametrów kamizelek, które mają na sobie uczestnicy treningu. Kamizelki są każdorazowo dezynfekowane. Ta praktyka została wprowadzona jeszcze przed pandemią, dzięki czemu nowa rzeczywistość oraz kolejne obostrzenia nie wpłynęły znacząco na przebieg treningów. Studia EMS są małe i kameralne, urządzone przejrzyście i sterylnie, dlatego bardzo łatwo zachować w nich czystość. Klienci umawiają się na konkretne godziny do konkretnego trenera, co pozwala uniknąć tłumów.

 

Wszystkie te pięć elementów wpływa na sukces EMS. Ostatnie 11 miesięcy pokazało, że najcenniejsze w życiu jest zdrowie, a sprawność fizyczna pozwala utrzymać je w dobrej kondycji. Pamiętajmy również, że sport to nie tylko piękne ciało, ale również zdrowie psychiczne. W końcu „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz