Modelki XXL – wywiad i zdjęcia!

„Duże” modelki, to nie jest możliwe? A jednak. Piękne, powabne dziewczyny w rozmiarze XXL wchodzą do świata mody. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj wywiad z Aleksandrą Wiśniewską, współżałożycielką agencji MAXILOOK.

PuellaNova: Zacznę banalnie, skąd pomysł na agencje dla modelek XXL? Jak  się w ogóle zaczęła Wasza przygoda z modelingiem?

Aleksandra Wiśniewska – Ponad 5 lat temu , razem z Asią Merkur wpadłyśmy na pomysł zrobienia pokazu mody dla xl i xxl, szczerze mówiąc dlatego że nic dla nas ciekawego nie było, a lubimy modę i wszystko co z tym związane. Zaczęłyśmy się rozglądać za ubraniami i wiadomo za modelkami:). Okazało się że wcale niełatwo znaleźć takie dziewczyny. Kiedy postanowiłyśmy zrobić następny pokaz, przyszedł nam też do głowy pomysł agencji, żeby potrzebne dziewczyny były ‚pod ręką’. Powoli realizowałyśmy ten pomysł, tym bardziej, że okazało się że, nie tylko nam modelki się przydadzą.

Naprawdę jest zapot- Jest, jeszcze za małe ale jest. Dlaczego za małe?, bo nadal widzi się większe rozmiary pospinane na plecach szczuplejszych dziewczyn, nieumiejętność eksponowania dobrze ubioru w większym rozmiarze. A przecież każda dziewczyna chce wiedzieć jak będzie wyglądać w takim czy innym stroju, musi wiedzieć że dobrze będzie leżał na modelce. Coraz więcej firm docenia możliwość zrobienia katalogu z dziewczynami w większych rozmiarach, lub też możliwości zaprezentowania na wybiegu swoich modeli. To zupełnie inaczej przemawia do klienta.

Jak szukacie modelek? Same się zgłaszają?

Mamy mnóstwo zgłoszeń z całej Polski. Jeśli widzę atrakcyjną xl -kę to też bywa że ją zagadnę. Korzystamy także z pomocy naszych współpracowników , którzy często przyprowadzają nam ciekawe dziewczyny.

Macie swojego fotografa, czy współpracujecie z kilkoma? Czy  chętnie fotografują panie większe niż typowe modelki?

– Współpracujemy z kilkoma fotografami. Wszyscy którzy z nami współpracują nie maja oporów przed tematem xl, i chętnie pracują z nami przy sesjach. A o szczegóły to trzeba by zapytać każdego z nich z osobna:).

Zdarzyło się kiedyś, żeby ktoś odmówił współpracy z Wami  lub Waszymi modelkami ze względu na rozmiar? Czy kiedyś miałyście problemy w związku ze specyfiką Waszej agencji? Czy  Wasza agencja zmaga się z jakimiś nietypowymi problemami?

rzebowanie na modelki większe niż w  rozmiarze 36?
– Nigdy nie zdarzyło się by ktoś odmówił współpracy. Jedynym problemem z którym zmagamy się jako agencja jest pewna oporność rynku, bo nadal są firmy , które uważają że da się sprzedać xlce wszystko bo ona jako klient nie potrzebuje oprawy i dodatków, bo i tak kupi bo nie ma innego wyjścia. To przykre , ale nadal się z tym spotykamy.

Modelki, które znamy z wybiegów muszą katować się dietami, ćwiczeniami… A Wasze panie? Czy muszą również uważać na swoją dietę, dbać o siebie w jakiś wyjątkowy sposób?

– Oczywiście muszą o siebie dbać. Przed wszystkim jeśli przyszły z danym rozmiarem to w tym rozmiarze powinny pozostać, a to nie zawsze jest łatwe zarówno dla modelek typowych jak i naszych. Muszą mieć zadbane włosy, cerę, paznokcie i ciało. Rozmiar to jedno a atrakcyjność wynikająca z zadbania to drugie. A wiadomo by mieć piękną cerą trzeba zdrowo się odżywiać. Ale to też jest kwestia indywidualna.


Co wyróżnia Was na tle innych agencji, oprócz rozmiaru, w  jakim są Wasze modelki?

– Chyba przede wszystkim to, że staramy się także doradzać co jest fajne dla xl, co jest potrzebne, jakie mamy oczekiwania wobec rynku. Pracując tyle lat nabrałyśmy doświadczenia, słyszałyśmy wiele od dziewczyn na temat ich oczekiwań i potrzeb. Mamy dużą wiedzę popartą także badaniami z różnych źródeł. Druga cecha to chyba otwartość na robinie sesji zdjęciowych dla osób które modelami nie chcą być, ale chcą zobaczyć jak wyglądają bez uprzedzeń, że są atrakcyjne i ciekawe. Zobaczyć siebie oczami ludzi/ fotografów i wizażystów którzy nie mają uprzedzeń. No i może ciepła atmosfera jaka u nas panuje, bez wyścigu szczurów, modeling jest trudny i ciężki sam w sobie więc w agencji staramy się o zminimalizowanie stresu.

Na koniec, bardzo proszę określcie swoje modelki, bardzo proszę o  kilka słów, jakie one są. I proszę również o krótkie  przedstawienie Waszego modela! Skąd się wziął, czy ma dużo zleceń?

– Nasze modelki to indywidualności, pewne siebie dziewczyny, które chcą się pokazać i wierzą we własną urodę. To widać na zdjęciach. Oczywiście jak każde miewają chwile słabości i gorsze dni. Jeśli idzie o modela to nie jest on jedyny, po prostu pierwszemu zrobiliśmy sesję , wkrótce dołączą następni. Patryk wkrótce skończy 18 lat, jest jeszcze uczniem. W modelingu xl mężczyzn jest chyba nawet gorzej niż kobiecym, choć rynek jest bardziej nasycony ubraniami xl dla Panów. Szukamy właśnie intensywnie zleceń , ale by to zrobić musimy mieć więcej modeli, co już wkrótce:), bo jak pisałam trwają sesje zdjęciowe.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz