O seksie przy muzyce na Open’erze

Grupa Edukatorów Seksualnych ,,Ponton” przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny edukuje uczestników tegorocznego Open’era na temat chorób przenoszonych drogą płciową 

Projekt edukacyjny realizowany jest przez Grupę Edukatorów Seksualnych ,,Ponton” przy Federacji na rzecz Kobiet  i Planowania Rodziny przez cztery dni festiwalu Open’er, od 29 czerwca do 2 lipca. Obejmuje edukację zdrowotną oraz profilaktykę HIV, HCV i HBV. „Open’er przyciąga dziesiątki tysięcy młodych ludzi więc jest to idealny obszar do prowadzenia działań edukacyjnych w zakresie bezpieczniejszych zachowań seksualnych” – powiedziała Joanna Skonieczna, edukatorka „Pontonu” i koordynatorka projektu. Akcja jest realizowana dzięki środkom z grantu przyznanego Grupie „Ponton” w konkursie Pozytywnie Otwarci, a ufundowanego przez Gilead Sciences Poland.

Ponton_stoisko_2

Projekt Grupy „Ponton” daje szansę dotarcia z treściami edukacyjnymi do najważniejszej z punktu widzenia walki z epidemią HIV grupy społecznej – młodzieży. Wiedza młodych Polaków i Polek o infekcjach przenoszonych drogą płciową  i chronieniu się przed nimi jest wciąż zatrważająco niska. Mamy nadzieję, że akcje edukacyjne na takich festiwalach jak Open’er pomogą to zmienić. Ponadto, sama koncepcja akcji „Pontonu” jest ciekawa i współgra z rozrywkowym charakterem festiwalu” – powiedział Paweł Mierzejewski, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

Rzeczywiście. Stoisko Grupy „Ponton” jest łatwo zlokalizować, gdyż zostało zaprojektowane tak, by przyciągać wzrok. Uczestnicy Open’era powinni szukać na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo w strefie organizacji pozarządowych stoiska z dużym pomarańczowym, opartym o ścianę pontonem i wielką prezerwatywą. Atrakcje przygotowane przez edukatorów seksualnych to między innymi gry i zabawy edukacyjne, w których nagrodami będą gadżety takie jak zmywalne tatuaże oraz wlepki, a także możliwość zrobienia sobie zdjęcia z wielką prezerwatywą czy speech bubbles z kluczowymi informacjami na temat infekcji przenoszonych drogą płciową. Akcja toczy się równolegle w social media – uczestnicy są zachęcani do publikowania zdjęć z hasztagiem #LetsChatAboutSex lub #edusexdobryjest – dzięki czemu jej zasięg zwiększy się i wyjdzie daleko poza miasteczko festiwalowe.

Tego, że dobra muzyka, słońce, plaża i trochę alkoholu mogą zwiększać otwartość na nowe znajomości nie trzeba nikomu tłumaczyć. Ważne, by te relacje – jeśli przejdą na poziom seksualny – toczyły się na bezpiecznym gruncie. To nasz cel. Dlatego w czasie Open’era będziemy dostępni dla uczestników i uczestniczek przez całą dobę i, oprócz programu atrakcji realizowanych na stoisku, będziemy pomagać tym, którzy chcieliby skonsultować się z edukatorkami seksualnymi” – powiedziała Joanna Skonieczna.

Pozytywnie Otwarci

Pozytywnie Otwarci

***

Celem Programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwości normalnego życia z wirusem. W ramach programu Pozytywnie Otwarci organizowany jest Konkurs dla instytucji i osób, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m. st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Służba Zdrowia, Wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences.

Dodatkowych informacji udziela:

Marta Kotula 

Tel. 507 719 570

E-mail – biuro@pozytywnieotwarci.pl

www.pozytywnieotwarci.pl

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz