ODPOWIEDŹ NA WIELE ZAGADEK DAJE SOBIERADEK

Wścieklisław Trzeci Wilkoleski, wydawca „Wilczowieści Leśnych” jest w nie lada kłopocie. Szuka ochotnika do prowadzenia działu listów.  Chociaż wynagrodzenie to „wór wilczołyka, co się nie zamyka”, nie może znaleźć chętnego. A przecież Wilczuś jest mistrzem korespondencji – wymienił  z Mamą i Tatą setki listów! Może on przyjmie posadę?

Początkowo sądzi, że to Wyjak wpuszcza go w maliny. Kiedy okazuje się, że nie, Wilczuś stwierdza, że „praca to praca, kiedy się opłaca” i decyduje się objąć dział porad i zostać redaktorem w zamian za sowitą zapłatę. W gazecie ukazuje się ogłoszenie:

„Auuuu!

NO, SZANOWNI CZYTELNICY.

Może zgadniecie, kto będzie WASZYM korespondentem. I to gdzie. Na stronie zatytułowanej „Listy do Wilczowieści”. JA NIM BĘDĘ. Tak, między nami, to dalej jestem ten sam: wasz Mały Wilczuś. Ale teraz udajemy, że nic o tym nie wiecie. Bo jak ktoś napisze do Wilka Sobieradka, to na pewno otrzyma przepięknie wydrukowaną odpowiedź. I to gdzie. Na łamach „Wilczowieści Leśnych”. Wilk Sobieradek to mój pseudonim redaktorski. Jasne. No więc do dzieła. Piszcie do Wilka Sobieradka.”

Czy porady będą godne wilczego honoru, jak obawia się Mama? Fani Wilczusia przekonają się o tym już 19 maja, czytając „Kącik pytań i porad Wilka Sobieradka” – wtedy trafia do księgarń czwarta część serii z uwielbianym przez dzieci bohaterem.

Pełen humoru cykl książek o Wilczusiu, którego dotychczasowe trzy części zachwyciły małych i dużych czytelników, ukazuje się nakładem wydawnictwa Poradnia K. Najlepszą rekomendacją serii jest entuzjastyczna recenzja Joanny Olech, autorki i ilustratorki dziecięcej, znawczyni literatury dla najmłodszych:  Uśmiech jak rogal nie opuszcza cię podczas lektury, a czasami śmiejesz się w głos, ściągając na siebie zdumione spojrzenia rodziny. Mistrzowskie tłumaczenie Ernesta Brylla i kapitalne ilustracje Tony’ego Rossa mają w tym swój udział.Przygody Wilczka (…) trafiły na moją Półkę Książek Uwielbianych. (…) „Tygodnik Powszechny”.

Dotychczasowe książki o  Wilczusiu – trzecia część: „Małego Wilczka Szkoła Strachów” ukazała się
w kwietniu – zajmowały czołowe miejsca na listach bestsellerów. Niebawem trzecia i czwarta część zagoszczą na antenie Jedynki Dzieciom w mistrzowskiej interpretacji Grzegorza Pawlaka, który dał się już jakiś czas temu poznać jako wspaniały lektor części I i II. Fragmentów „Małego Wilczka Szkoły Strachów” będzie można wysłuchać od 9 do 13 maja, zaś „Kącik pytań i porad Wilka Sobieradka” będzie emitowany od 16 do 20 maja.

Ruszyła także strona internetowa Wilczusia, dzięki której można poznać wszystkich bohaterów serii http://wilksobieradek.com/. W planach jest wydanie części piątej, również w tłumaczeniu Ernesta Brylla: „Małego  Wilka, strasznoleskiego detektywa”.

Wilczus_04_okladka

O WYDAWNICTWIE I SERII

Najpopularniejsza i najbardziej utytułowana książka Poradni K dla dzieci to „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek z pięknymi ilustracjami Daniela de Latour, która zdobyła tytuł Najlepszej Ksiażki Dziecięcej 2015 Roku w konkursie Przecinek i Kropka. Dostała również Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy oraz nominację w konkursie IBBY. Podczas Warszawskich Targów Książki premierę będzie miała kolejna książka duetu: „Pięć sprytnych kun”. Książki należą do stworzonej przez wydawnictwo Poradnia K dziecięcej serii „Latawiec”. Jej znakiem rozpoznawczym jest szczególna dbałość o stronę wizualną oraz oryginalne tematy. Serię zapoczątkowało „Machiną przez Chiny” Łukasza Wierzbickiego, którą zdobią artystyczne kolaże Mariany Oklejak, zaś następne były dwie części „Basałyka i Psotki” Małgorzaty Żółtaszek w opracowaniu graficznym Pawła Pawlaka.

 

Tytuł oryginału: Little Wolf’s Postbag

Autor: Ian Whybrow

Ilustracje:Tony Ross

Tłumaczenie: Ernest Bryll

Seria: Latawiec

Książka dostępna na: http://sklep.poradniak.pl/#

Oprawa twarda

ISBN: 978-83-63960-59-9

ISBN e-book: 978-83-63960-60-5

Cena: 24.99 PLN

Premiera: 19.05.2016

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz