Pierwszy taniec? Dziś o wyjątkowym flamenco

Tańcząc Flamenco

Taniec. energia, siła, piękno i moc. Poznajmy różne tańce, które, być może przydadzą się przyszłym pannom młodym, wybierającym pierwszy taniec, ale i nie tylko im! Każda kobieta w tańcu wygląda pięknie. Tańczmy więc drogie panie! Za co kochamy Flamenco

Energia, niezwykła siła, którą wielu nazywa nadprzyrodzoną oraz moc płynąca od tańczących flamenco sprawiają , że ten taniec o ogromnej tradycji i historii jest wciąż popularny. Także w naszym kraju jest sporo szkół, które oferują kursy tego tańca. Podczas tańca każda kobieta wygląda ponętnie i pięknie.

Zmieni życie
Ten taniec, według wykonujących go kobiet, potrafi zmienić życie. Jest pełen erotyzmu i niesamowitej dynamiki, co przenosi się z parkietu na codzienność. Kobieta, która tańczy flamenco jest, jak mówią same tancerki, bardziej pewna siebie, wie, czego w życiu chce, staje się także bardziej ponętna i seksowna. Bo to taniec czerwony, energetyczny i z niesamowitym erotycznym podtekstem.

Historia
Tradycja tego tańca narodziła się  w pięknej Andaluzji, skąd pochodzi również corrida, rytualna, pełna grozy, ale i okrucieństwa walka byków wzbudzająca coraz więcej kontrowersji we współczesnym świecie. Flamenco nawiązuje do tego widowiska, jednak w tańcu nikt nikogo nie krzywdzi, bo to jest tylko gra. Piękna i magiczna. Tancerz porusza się niczym torreador, jednak jego ruchy są płynne, energiczne i nie służą zabijaniu. Pierwsi tańczyli je mieszkańcy małych miasteczek i wsi, dlatego często flamenco kojarzone jest z wiejskim folklorem.

Opowieść o uczuciach
Flamenco to opowieść o tym, co czuje i co przeżywa tańczący. Stan jego duszy uwidacznia się w ekspresyjnych ruchach, a widz może dostrzec w nich zarówno cierpienie, ból, jak i radość, miłość oraz dążenie do piękna. Nierzadko opowiada o przeżyciach dramatycznych, które w duszy tańczącego wypaliły bolesne piętno. Można tańczyć solo, albo z partnerem, są również wykonania wieloosobowe. Wszystko zależy od potrzeb i chęci oraz tego, co się chce ruchem przekazać.

Ubiór
Kolor flamenco, to oczywiście czerwień. Ognista i żywiołowa. Kobiety ubrane są najczęściej w czerwone lub bordowe szerokie spódnice, gorset, a elementem charakterystycznym jest chusta. Często tancerki używają rekwizytów; wachlarzy lub czerwono-krwistych róż. Mężczyźni tańczą w białych koszulach z szerokimi rękawami, kamizelkach i czarnych, obcisłych spodniach oraz apaszkach wiązanych pod samą szyją. Buty tancerzy to obuwie jeździeckie, z wysokim obcasami. Mężczyźni często tańczą w kapeluszach.

Flamenco dzisiaj
W dzisiejszych, miejskich szkołach tańca flamenco nie jest już być może tak dramatyczne i głębokie, jednak wciąż jest niezwykle dynamiczne i pełne erotyzmu. Ucząc się tego tańca można jednocześnie nauczyć się, jak wyrażać emocje. Zamiast krzyczeć, kłócić się albo tłamsić złość, można to całe zło tkwiące w duszy po prostu wytańczyć. To specyficzna mowa ciała, która pozwala na wyrażenie siebie, a co za tym idzie, lepsze poznanie własnego wnętrza i zrozumienie, co w nim tkwi.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Komentarz dla "Pierwszy taniec? Dziś o wyjątkowym flamenco"

 1. Alexa_0 pisze:

  Piękny ale bardzo trudny taniec, my wybraliśmy trochę prostszy walc angielski.

Dodaj komentarz