Pomysły i sposoby na wyjątkowe Walentynki

  Kilka sposobów na wyjątkowe Walentynki

14 lutego to szczególna data w kalendarzu wszystkich zakochanych. Oblężenie przeżywają sklepy z upominkami, czekoladkami i pluszowymi misiami. Zakochani czują obowiązek wyznawania w tym dniu przepełniającej ich serca miłości, dodatkowo akcentując to walentynkowymi podarunkami.Pra-walentynki wywodzą się ze starożytnego Rzymu, kiedy pod nazwą Lupercalia oddawano cześć Faunowi – bogowi płodności i patronowi pasterzy. Za sprawą Oktawiana Augusta, barbarzyńskie święto zostało zastąpione obchodami ku chwale bogini Junony, opiekunki kobiet, seksualnego pożycia i macierzyństwa. 15 lutego natchnieni miłością młodzieńcy okazywali uczucia swoim wybrankom, wypisując ich imiona a następnie podrzucając je pod domostwa – i w tym można upatrywać początków zwyczaju obdarowywania bliskich prezencikami z dedykacją.
Obecną formę święta zapoczątkowali Anglosasi ponad pięćset lat temu. Dzięki nim zarówno sama data jak również sposoby obchodzenia Walentynek na dobre weszły w kanon również polskich świąt. Mimo to wiele par próbuje na nowo odkryć magię Dnia Zakochanych, starając się przełamać obowiązujące kanony i nudne schematy.

Tradycja na nowo
Każdy zakochany tradycjonalista 14 lutego nie zapomni o kwiatach dla swojej wybranki.  Oczywiście prym wiodą czerwone róże, uznawane za symbol romantycznej miłości i pożądania. Nic więc dziwnego, że tego dnia ich cena wzrasta dwu- lub trzykrotnie… Ważne jest aby kwiat na Walentynki odzwierciedlał prawdziwe uczucie. Jeśli wasz związek jest świeży i wyznanie miłości dopiero przed wami – radzimy powstrzymać się przed kupowaniem czerwonych kwiatów. W tej sytuacji lepiej zdecydować się na inny kolor np. różowy lub żółty. Dodatkowo radzimy upewnić się jakie kwiaty najbardziej ucieszą waszą wybrankę. Może okazać się, że większą radość niż czerwona róża sprawią jej mniej popularne kwiaty.

W walentynkowym zestawie tradycjonalisty nie może zabraknąć bombonierki. Biorąc pod uwagę fakt, że czekolada jest najstarszym i podobno najskuteczniejszym afrodyzjakiem, obecność bombonierki jest uzasadniona. Czekolada zawierająca fenyloetyloaminę, podnosi poziom endorfin i serotoniny, dzięki czemu wpływa na polepszenie humoru, który jest szczególnie istotny podczas Dnia Zakochanych. Pomysłowy tradycjonalista postara się urozmaicić czekoladowy akcent wieczoru. Do dyspozycji zakochanych są fontanny z płynnej, ciepłej czekolady idealnie pasującej do świeżych owoców. Innym pomysłem jest czekoladowy telegram, gdzie nadawca z czekoladowych literek może ułożyć dowolne słowa np. wyznanie miłości. Wersja light to odejście od czekolady i zastąpienie jej innym afrodyzjakiem np. szampanem, morelami czy owocami morza. Tradycyjnych symboli walentynkowych jest wiele, a sposoby wykorzystania ich zależą wyłącznie od inwencji zakochanych.

Inne Walentynki
Od pewnego czasu Święto Zakochanych to okazja zaskoczenia ukochanej osoby. Być może na przekór tradycji zakochani starają się znaleźć niebanalny sposób okazania swoich uczuć. Aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy można pokusić się o niecodzienny prezent. I tak idealnym prezentem dla niego będzie przelot helikopterem, przejażdżka samochodem rajdowym, bilet na mecz ulubionej drużyny czy karnet na paint-ball, gdzie godziny beztroskich harców dostarczą mu wiele radości. Kobiety z pewnością ucieszy możliwość zrobienia zakupów z udziałem profesjonalnej stylistki, wzięcie udziału w sesji zdjęciowej czy kurs nurkowania. Idealnym pomysłem jest połączenie pasji obu partnerów. Weekendowy wyjazd poza miasto jest szczególną okazją nie tylko do wypoczynku od zgiełku wielkich miast, ale również przeżycia niezapomnianych chwil we dwoje. Dla przykładu Siedlisko Morena – luxury boutique hotel na Mazurach,  przygotowało specjalny pakiet „Walentynkowy weekend zmysłów”. Do dyspozycji gości są specjalnie przygotowane apartamenty, masaże i zabiegi pielęgnacyjne dla dwojga (w tym aromaterapia) oraz kursy masażu. Propozycja spędzenia weekendu w ośrodku SPA połączonego z wieloma atrakcjami przygotowanymi specjalnie z okazji Święta Zakochanych zadowoli oboje parterów i na długo pozostanie w ich pamięci.

I chociaż miłość, jak każdą uniwersalną wartość należy stale pielęgnować, to 14 lutego jest okazją do wyrażenia swoich uczuć w nowy, zaskakujący i wyjątkowy sposób. Nie musimy szukać pretekstu dla wypowiedzenia słowa „kocham” – wystarczy znaleźć sposób, który je odpowiednio wyrazi.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz