recenzja książki „Prywatna wojna Rosy”

To trudna książka, której lektura nieraz zmusza czytelnika do zastanowienia się, jak to możliwe, że coś takiego może wydarzyć się we współczesnym świecie. Mocna lektura, która zostaje na długo w pamięci.
Można mieć różne spojrzenie na główną bohaterkę. Nie wszyscy zobaczą ją w dobrym świetle, nie wszyscy zgodzą się z jej wyborami. Jednak jej historia niepodważalnie jest niezwykła i nikt nie może zaprzeczyć, iż Rosa jest silną kobietą, która nie zna słów „poddaję się”.

Prywatna wojna Rosy

Prywatna wojna Rosy

Książka porusza, wzrusza… Są momenty z przeszłości Rosy, przechodzimy potem do jej dalszych losów. Wszystko może sprawić czytelnikowi problem w odnalezieniu się, w którym momencie tak naprawdę jest, jednak gdy doczyta się książkę do końca, łapie się sens całej układanki.
To nietypowa lektura, trudno znaleźć podobną, więc nie można porównać jej do żadnej innej.

Żeby zrozumieć jej niezwykłość trzeba ją po prostu przeczytać. Warto to zrobić, bo książka otworzy czytelnikowi oczy na rzeczy, które dzieją się tak blisko, tu i teraz. Ile niesprawiedliwości jest wokół nas i jak blisko słynny film „Ojciec Chrzestny” jest wciąż bliski prawdy, co wielu wydaje się dziś absurdem. Niestety, nie jest.

SAMOTNA KOBIETA KONTRA KALABRYJSKA MAFIA. PRAWDZIWA HISTORIA.

Pierwsza książka na polskim rynku wydawniczym, która pokazuje, czym naprawdę jest kalabryjska mafia.
To głos prawdy wydobywający się ze środka piekła. Prawdziwa historia młodej kobiety, która buntuje się przeciw ‚ndranghecie – najpotężniejszej organizacji przestępczej we Włoszech. Przejmująca opowieść Rosy Canale rzuca nowe światło na rzeczywistość, panującą w miasteczku San Luca, położonym na południu Włoch, kolebce ‚ndranghety. W książce splatają się niezwykle intrygujące życiorysy kobiet żyjących w Kalabrii – żon, matek, sióstr ofiar, pochłoniętych przez mafię.

Poruszająca, wciągająca, zapadająca w pamięć historia, w której dobro wychodzi na spotkanie ze złem i rzuca mu wyzwanie.

ROSY CANALE jest założycielką i przewodniczącą Ruchu Kobiet z San Luca i Locride, stowarzyszenia non profit,
które promuje projekty społeczne na terenie o wysokim stężeniu mafijnym. W roku 2008 zdobyła nagrodę Premio per la Legalità gminy Locri. Jej historią zainteresowały się największe włoskie i zagraniczne gazety.

EMANUELA ZUCCALÀ jest dziennikarką Io donna, tygodnika Corriere della Sera. Zdobyła wiele włoskich i międzynarodowych nagród
za artykuły dotyczące łamania praw kobiet i dzieci (między innymi Premio Enzo Baldoni Prowincji Mediolanu i For Diversity.
Against Discrimination Award Komisji Europejskiej). W wydawnictwie Paoline opublikowała Risvegliato dai lupi,
reportaż z więzień włoskich (2005), oraz Sopravvissuta ad Auschwitz (2011).

______________________________________________________________________________________________________­
Wydawnictwo Bernardinum, „Prywatna wojna Rosy” format: 135 x 210, s.460, oprawa miękka, cena detaliczna 39,90 zł.
Książka dostępna w dobrych księgarniach, Empiku oraz nawww.bernardinum.com.pl

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz