Święta z Internetu… Czyli jak zorganizować Boże Narodzenie nie wychodząc z domu

Dzisiejszy, elektroniczny, świat daje nam mnóstwo możliwości. Dzięki niemu wiele rzeczy stało się prostszych, ale z drugiej strony, trochę ginie magia świąt. Warto więc, korzystając z Internetu, tak zbalansować rzeczywistość „online” z tą realną by całkowicie nie zatracić się w świecie wirtualnym. W ten sposób możemy święta spędzić przed komputerem…Jednak kilka rad z tego artykułu mogą być przydatne i warte przemyślenia! Każda i każdy z Was na pewno znajdzie coś dla siebie, co odciąży Was w tym świątecznym obowiązku, który sprawia Wam największą trudność….

Święta last minute, czyli jak przetrwać przygotowania do Gwiazdki?

Zbliżające się Boże Narodzenie widać już na każdym kroku. Ozdobione wystawy sklepów, świąteczne reklamy czy coroczna grudniowa playlista w radiu. Wszystko przypomina, że Święta już niedługo, a co za tym idzie coraz mniej czasu na przygotowania. W natłoku codziennych zajęć wielu z nas pomyśli o nich w ostatniej chwili i gorączkowo będzie poszukiwać prezentów i robić porządki. Na szczęście zawsze możemy liczyć na pomoc. Nieoceniony okaże się Internet i możliwości, jakie oferuje.

Prezent idealny
Wręczanie prezentów jest przyjemne, jednak ich wybór i zakup bywa problematyczny. Co kupić, by trafić w gust obdarowanego, a nasz podarek nie trafił na listę tych nieudanych? Tutaj warto zaczerpnąć informacji u ekspertów. W sieci znajdziemy mnóstwo świątecznych inspiracji i podpowiedzi, jaki prezent ucieszy mamę, żonę czy brata-gadżeciarza. Z ich pomocą stworzymy własną listę zakupów. Ale sam pomysł nie wystarczy, trzeba jeszcze prezenty kupić, tylko kto ma czas na bieganie po sklepach? W takiej sytuacji nieocenione okażą się sklepy internetowe. Bez większego problemu w zaledwie kilkanaście minut zamówimy wszystko, co nas interesuje i pozostanie nam tylko poczekać na kuriera, zapakować prezenty i schować je pod choinką.

Choinka z dostawą do domu
Brzmi to nieco abstrakcyjnie, ale jest możliwe! By poczuć magię Świąt, warto przyozdobić dom. Kiedyś robiło się papierowe łańcuchy i stroiki ze świerku. Dzisiaj brakuje na to czasu, ale za to w sklepach, znajdziemy mnóstwo gotowych, kolorowych ozdób. Oczywiście najważniejsza jest choinka. Wielu z nas marzy o żywym, pachnącym drzewku, przywodzącym na myśl dzieciństwo. Niestety w napiętym grafiku nie każdy znajdzie czas, by odwiedzić punkt sprzedaży, wybrać i później jeszcze przewieźć choinkę do domu. Okazuje się jednak, że wiele szkółek oferuje drzewka z dostawą do domu, a profesjonalne pracownie florystyczne mogą nawet zająć się ich dekoracją.

Kolacja wigilijna
Święta to nie tylko tradycyjne 12 potraw, ale i mnóstwo innych pyszności. By to wszystko przygotować, potrzeba czasu i odpowiedniego zaplanowania prac. Przedświąteczne zakupy to przecież masa ludzi w sklepach i długie kolejki do kasy. Wszystkie produkty możemy jednak kupić w internetowym markecie, np. siedząc wieczorem z kawą przed komputerem. Natomiast ci, którzy nie czują się na siłach, by przygotować potrawy samodzielnie, mogą skorzystać z cateringowej oferty restauracji i cukierni, które przygotują za nas świąteczne menu.

Świąteczne porządki
Wiele osób robi generalne porządki dwa razy do roku: na wiosnę oraz tuż przed Gwiazdką. Świąteczne porządki obejmują zazwyczaj mycie okien, wypastowanie podłóg czy wysprzątanie wszelkich zakamarków z kurzu. To sporo pracy, na którą trudno wygospodarować tyle czasu. Żeby móc cieszyć się porządkiem, a jednocześnie nie być zmęczonym podczas Świąt, warto pomyśleć o pomocy. Zamówienie profesjonalnego sprzątacza, który zadba o nasze mieszkanie i zrobi za nas świąteczne porządki, to dobra alternatywa dla zmęczonych kości. Z pomocą przychodzą serwisy internetowe, gdzie w kilku prostych krokach można zamówić wizytę sprzątacza, wybranego na podstawie ocen i opinii innych użytkowników.

Grudzień to bardzo gorący okres w naszym serwisie. Widzimy, że coraz więcej Polaków potrzebuje wsparcia przy świątecznych porządkach. Rośnie liczba zamówień, Klienci częściej proszą o mycie okien i nieco dłuższy niż zazwyczaj czas sprzątania, sięgający nawet 4-5 godzin. Podobnie sytuacja wygląda przed Wielkanocą – komentuje Jakub Łączkowski, twórca serwisu Pozamiatane.pl

Internet sprawia, że przez przygotowania do Świąt można przebrnąć bezboleśnie. Kiedy znaczna część obowiązków zostaje zdjęta z naszych barków, pozostaje nam tylko cieszyć się klimatem, magią Świąt i liczyć, że przed Gwiazdką zdąży spaść śnieg.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz