Trądzik – problem nie tylko nastolatków

Chociaż trądzik kojarzy nam się głównie z wiekiem młodzieńczym, niestety tak nie jest. Wiele kobiet, szczególnie po 30-tym roku życia ma z nim problem. Nieprzyjemne wypryski, zaskórniaki, czy krosty nie tylko brzydko wyglądają, bywają też bolesne i sprawiają wiele kłopotów w codziennej pielęgnacji twarzy.

W niektórych przypadkach za trądzik odpowiedzialne są głównie hormony. Zmiany hormonalne, jakie dokonują się właśnie w wieku ok.30-tu lat powodują, że skóra zaczyna się inaczej zachowywać. Niektóre panie odczuwają to w bardzo dotkliwy sposób – pojawiają się nieprzyjemne wypryski, które nie chcą zniknąć nawet przy stosowaniu odpowiednich kremów. Z reguły pojawiają się przed menstruacją lub w czasie jej trwania. Hormony męskie, których nadmiar powoduje zmiany, nie jest łatwy do wykrycia w badaniach – z reguły wszystkie testy wychodzą prawidłowo. Skóra jednak odczuwa podwyższenie tego hormonu i reaguje wypryskami, zaskórniakami, czy krostami.

Przyczyna może być też inna. To głównie przewlekły stres, brak snu, przemęczenie oraz zła dieta, a także efekt zanieczyszczonego środowiska w jakim żyjemy. Nie pomaga też klimatyzacja czy źle nawilżone powietrze. Odpowiedzialne za trądzik mogą być również przyjmowane leki. To, co leży u podstaw pojawiania się nieprzyjemnych zmian skórnych, może być mieszanką różnych czynników, a często jedne wynikają z drugich i krąg się zamyka.

Co możemy zrobić? Na szczęście ten problem nie jest nie do wyleczenia.  Przede wszystkim należy przyjrzeć się codziennemu życiu. Czego brakuje, co można zmienić na lepsze? Nierzadko problem znika, a przynajmniej staje się o wiele mniej uporczywy po odstawieniu niektórych  produktów, jak np. nabiał.  Warto częściej przebywać na świeżym powietrzu oraz poświęcić więcej czasu na ruch. To pomoże w pokonaniu stresu i na pewno przyczyni się do polepszenia jakości snu, a problemy z nim także leżą u podstaw pojawiania się trądziku.

Trądzik - problem nie tylko nastolatków

Trądzik – problem nie tylko nastolatków

Niezwykle istotna jest codzienna pielęgnacja skóry trądzikowej. Nie wystarczy przetrzeć twarz i szyję mleczkiem – w ten sposób nie oczyścimy skóry. Należy użyć odpowiedniego toniku lub płynu micelarnego. Raz na kilka dni dobrze jest zrobić peeling twarzy – w zależności od możliwości z perfumerii lub wykonanym w domu. Jeśli zdecydujemy się na wybór pierwszego rodzaju – powinien być złuszczający, którego, niestety panie ze zbyt wrażliwą skórą nie mogą stosować. Wtedy można sięgnąć po odpowiednie płyny, warto jest też przejść się do kosmetyczki.

Niezwykle istotny jest wybór kremu. Wiele firm proponuje całe gamy preparatów dla cery trądzikowej u kobiet po 30-tym roku życia. Można wybrać więc ten, który pasuje nam najbardziej. Bardzo pomocne są produkty, które stosuje się bezpośrednio na wyprysk. Są skuteczne i działają szybko. Effaclar, punktowy preparat na zmiany trądzikowe . Błyskawicznie poprawia jakość skóry i pomaga w walce z trądzikiem.

Niektórym osobom takie sposoby nie pomagają. W takich przypadkach należy wybrać się do dermatologa, który zaproponuje odpowiednią terapię.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Komentarz dla "Trądzik – problem nie tylko nastolatków"

 1. tereto pisze:

  Tabletki na trądzik – product/Derminax/?uid=2484&sid=584&pid=123&bid=advandec Potwierdzam skuteczność – już po kilku dniach pryszcze zaczęły robić się mniejsze, zbladły i w końcu – przepadły bez śladu.

Dodaj komentarz