Wiem co jem

Co raz chętniej dbamy o swoje ciało. Aktywność fizyczna staje się modna i wręcz nie wypada nie uprawiać żadnego sportu, czy też nie ćwiczyć z jakąś znaną postacią. Zgrabna sylwetka, to marzenie wielu osób. Cel, którego osiągnięcie możliwe jest tylko przy właściwym odżywianiu. Same ćwiczenia nie wystarczą. Aby być fit, trzeba postawić na zdrową dietę, która wcale nie musi oznaczać odmawiania sobie wszystkiego co smaczne. 

Postaw na zdrowie

Smukłe ciało to tylko bonus właściwie skomponowanego menu. Racjonalne odżywianie jest przede wszystkim zdrowe. Każdy nadmiar kilogramów stanowi poważne zagrożenia dla naszego organizmu. Otyłość to choroba cywilizacyjna, która odgrywa kluczową rolę w rozwoju innych schorzeń. Nadciśnienie, choroby serca, rozwój nowotworów to tylko niektóre następstwa niewłaściwego odżywiania. Dużo łatwiej jest jej zapobiegać i dbać o wagę na bieżąco, niż walczyć z nadprogramowymi kilogramami, które uzbieraliśmy przez lata.

A co na to nasze gwiazdy…

Lekarze i dietetycy, osoby medialne, wszyscy propagują zdrowy styl życia. Fitness, crossfit, bieganie, tenis, to tylko przykłady sportów uprawianych przez gwiazdy. Również ekologiczne produkty polecane są przez specjalistów, celebrytów i sławnych kucharzy. Znani i lubiani namawiają do zwracania uwagi na jakość spożywanych pokarmów. Zaznaczają oni też, że istnieje ścisła zależność między jakością naszych posiłków a naczyniach w których je przygotowujemy. Odpowiednie garnki to podstawa zdrowej kuchni. Jeśli jeszcze do tego są designerskie i pięknie wyglądają w naszych wnętrzach to czego chcieć więcej… Mistrz kulinarny Karol Okrasa w domu jak i w pracy do przygotowywania swoich fantastycznych potraw używa naczyń philipiak. Pozytywne opinie na ich temat ma również wiele innych gwiazd show-biznesu, które stawiają na prozdrowotny sposób życia.

naczynia philipiak


Ach te przyzwyczajania

Wszyscy jesteśmy uzależnieni od swoich przyzwyczajeń. W dzisiejszym świecie, gdzie na każdym kroku czyhają na nas kulinarne pokusy, świadomość ciągłych ograniczeń bywa nie do zniesienia. Dlatego trzeba zachować zdrowy rozsądek i znaleźć złoty środek. Chodzi przede wszystkim o racjonalizację i kontrole tego, co jemy. Najlepiej jest zacząć od wykluczenia tego co szkodzi nam najbardziej: sól i inne przyprawy, cukier, tłuszcze – to zdecydowanie nam nie służy. Jedzenie bez tych dodatków wydaje się nam jednak pozbawione smaku i nieatrakcyjne. Wystarczy jednak przygotowywać posiłki we właściwych garnkach, które pozwalają na gotowanie bez tych składników, a mimo tego smak potraw pozostaje zachwycający. Osoby, które stawiają na smaczne ale niskokaloryczne potrawy używają w swojej kuchni naczyń philipiak. W opiniach na ich temat, powtarzają się takie walory jak: styl, doskonałą jakość, wielofunkcyjność i energooszczędność. Dodatkowo, są one wykonane z nieodkształcających się i nierdzewnych materiałów. Naczynia te nadają się zarówno podczas przyrządzania potraw na kuchenkach gazowych, indukcyjnych, elektrycznych, jak i w piekarniku. Te garnki to promocja zdrowego stylu życia i to jest chyba najważniejsze. Uczyńmy z naszych przyzwyczajeń przyjemny i zdrowy nawyk.  To co spożywamy bezdyskusyjnie wpływa na nasze samopoczucie, dlatego powinniśmy gotować i jeść świadomie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz