Wirtualna adopcja – spełnienie marzeń poprzez dobroć

Marzenie rzeszy nastolatek, dziewczynek, a także niespełnione pragnienie z dzieciństwa wielu dorosłych kobiet – posiadać własnego konia. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na własnego rumaka, czy, tym bardziej, sprezentować go dziecku. Można jednak, chociaż w części, stać się posiadaczką konia jednocześnie robiąc coś bardzo dobrego! Wirtualna adopcja, jaką proponuje Fundacja Tara, pozwoli utrzymywać przy życiu te zwierzęta, które inni skazali na śmierć. PuellaNova postanowiła wziąć pod opiekę klacz Solei. Czekamy na kolejne tego typu ruchy!

Tara jest miejscem niezwykłym – zgodzi się z tym każdy, kto tam był, ale też ten, kto zajrzał na stronę internetową Fundacji, rozmawiał z osobami, które ją tworzą, kliknął „Lubię to” na profilu Tary.  Zaangażowanie ludzi  z Tary w ratowanie koni jest absolutnie bezcenne. Zwierzęta, które trafiają w to miejsce mogą czuć się bezpieczne i cieszyć się życiem.

Nie zawsze jest jednak tak bajecznie, jak mogłoby się zdawać. Dlaczego? Odpowiedź jest niezwykle banalna – chodzi o pieniądze. Zwierzętom, które tam są nieraz potrzebna jest specjalistyczna pomoc. Fundusze są potrzebne zawsze – na utrzymanie stajni, leki , codzienną pielęgnację.

Dlatego pomagając Tarze nie dajesz pieniędzy „w ciemno”. Przelewając środki pieniężne tej fundacji masz pewność, że stajesz się jednym z tych dobrych ludzi, którym nieobojętny jest los zwierząt.

tara
Ratujesz te konie, które inni skazali na okrutną śmierć, w potwornych męczarniach. Te, które inni po prostu skreślili. Bo są za słabe, żeby wozić turystów, bo zbyt często mają problemy ze zdrowiem, bo są ciężarne, bo się po prostu znudziły, albo ktoś nie chce już ich utrzymywać… Konie, które mogły być kiedyś pupilkami, z czasem stają się problemem. Okrutni ludzie w takich chwilach po prostu oddają je za niewysokie sumy pieniędzy do rzeźni nie myśląc czy nawet nie przejmując się, jakie katorgi przechodzą konie w swojej ostatniej drodze. Wiele z nich jedzie okaleczona, chora, przerażona. Są też takie, które umierają już w czasie „podróży”, inne kopią się wzajemnie lub gryzą w ciasnocie bez picia, powietrza, jedzenia.

Jedną z możliwości pomagania jest „adopcja wirtualna”. To właśnie dzięki niej można być, nawet w części, właścicielką czy właścicielem konia. Nie dość, że w jakimś sensie „ma” się konia, to dodatkowo robi się coś niezwykłego. Pomaga koniom, które już zostały uratowane dalej funkcjonować, żyć i cieszyć się każdym dniem. „Swojego” rumaka można w Tarze odwiedzić, a wirtualnie – zobaczyć jego zdjęcia, dowiedzieć się o stan zdrowia, zachowanie. Za niewielką kwotę można otrzymać tak wiele – szczęście spokój konia, który miał już dawno nie żyć.

Więcej na temat wirtualnej adopcji już wkrótce! Obiecujemy również ciekawą rozmowę ze Scarlett, najważniejszą osobą w Tarze. Wy, tymczasem, pomyślcie o wirtualnej adopcji. PuellaNova już to zrobiła. Klacz Solei będzie m.in pod opieką Internetowego Pisma Kobiecego Puellanova.pl

Więcej informacji o adopcji:

Adopcja – informacje na FB

Czym jest adopcja wirtualna? Informacje od Fundacji Tara:

Taka adopcja to jeden ze sposobów wsparcia podopiecznych Fundacji Tara, który polega na pomocy fundacji w pokrywaniu kosztów opieki, pielęgnacji, leczenia, żywienia i pobytu danego konia lub innego zwierzęcia w jej schronisku. Oferta ta jest skierowana zarówno do osób prywatnych jak i do firm lub szkół.

Adopcja wirtualna polega na comiesięcznym pokrywaniu kosztów utrzymania podopiecznego zwierzęcia w schronisku Fundacji Tara dowolną kwotą darowizny (min. kwota wsparcia wynosi 20 zł). Kilka osób może współadoptować konia lub inne zwierzę będące pod opieką fundacji jednocześnie. 20 złotych, to dla wielu ludzi tyle co nic, ale dla jeszcze większej ilości osób, to już spory wydatek… Dla Tary już 20 zł jest wręcz nieocenioną pomocą, gdy przychodzi ona regularnie! W związku z tym, iż utrzymanie schroniska pełnego zwierząt, to ogromne potrzeby finansowe, a także biorąc pod uwagę fakt, iż pod opieką mamy w większości zwierzęta stare i schorowane, nie istnieje górna granica kwoty adopcji. Niektóre zwierzęta, być może ze względu na mniejszą urodziwość (dla nas oczywiście wszystkie są przepiękne!), czy też mniej przyjazny człowiekowi charakter (najczęściej przez złe doświadczenia z przeszłości…), nie mają żadnego opiekuna lub też mają niewielkie wsparcie, natomiast ich utrzymanie także kosztuje – dlatego te koniki, które mają na swym koncie więcej, dzielą się z tymi, które mają mniej. Wierzymy, że nasi kochani hojni Darczyńcy rozumieją, dlaczego zasady adopcji wyglądają właśnie tak – wszak żyjemy w tym samym świecie, w którym co rusz zaskakują nas podwyżki, to prądu, to cen paliw – a to, niestety, wpływa na zwiększenie kosztów życia wszystkich istot.

Te same reguły dotyczą wszystkich zwierząt mieszkających w schronisku fundacji, ale mniejsze zwierzęta, czyli: kozy, psy, koty, świnki, kurki, kaczki, krówki i króliki można adoptować już od 10 zł miesięcznie! :)

Dlaczego adopcja wirtualna?

DLA FIRM adopcja ta stanowi możliwość ocieplenia wizerunku, jest szansą na dodatkową, bardzo pozytywnie odbieraną formę reklamy. Zachęcamy firmy do publikacji informacji o dokonanych w Tarze adopcjach, a także do dzielenia się z klientami informacjami na temat zaadoptowanego zwierzęcia. Jest to bardzo pożądane, bo dzięki temu coraz więcej osób dowie się o schronisku i jego ocalonych przed śmiercią mieszkańcach, natomiast firma będzie miała szansę pokazać, że los zwierząt nie jest jej obojętny. Adopcja daje firmom również możliwość integracji zespołu w ramach przyjazdów na wolontariat – każdy Wirtualny Opiekun jest bardzo mile widziany także realnie! Praca u podstaw, czyli ścielenie boksów, karmienie, czyszczenie koni i innych zwierząt, daje ogromną satysfakcję, a wspólne działanie na rzecz potrzebujących bardzo pomaga zintegrować zespół. Dla nas natomiast taka pomoc jest wręcz nieopisaną, a każda wizyta jest niesamowitą radością, zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt mieszkających w Tarze! Zapewniamy adoptującym nocleg, jednak w związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy o indywidualne ustalanie terminów przyjazdów.

Adopcja w przypadku firm działa na zasadzie wzajemnego wsparcia – za pomoc finansową podopiecznym Tary odwdzięczamy się promowaniem danej firmy wśród odbiorców treści umieszczanych przez fundację w Internecie. Robimy to poprzez:
• umieszczenie na naszej stronie internetowejwww.fundacjatara.info linku, bannera, logo firmy adoptującej;
• „polubienie” adoptującej firmy naszym profilem na Facebook’u (www.facebook.com/taraschroniskodlakoni), jeśli firma też taki profil na tymże portalu posiada;
• udostępnianie przygotowanych pod kątem promocji adoptującego treści na naszym profilu na Facebook’u – mamy już ponad 50.000 fanów, więc grono potencjalnych klientów jest ogromne!

Wierzymy, że nasi fani dużo chętniej skłonią się do korzystania z produktów i usług firm wspierających dobro zwierząt, dlatego pomagajmy sobie wzajemnie! :)

DLA SZKÓŁ Gorąco zachęcamy wszystkie szkoły do wirtualnej opieki nad jednym z podopiecznych Fundacji Tara!

DLA SZKÓŁ adopcja stanowi możliwość zintegrowania uczniów poprzez odpowiedzialną opiekę nad koniem. Jest również ciekawą alternatywą dla wycieczek szkolnych. Zawsze z wielką radością i nadzieją witamy odwiedzające nas grupy – wszak to od młodych będzie zależało, jak postrzegane będą zwierzęta w niedalekiej przyszłości, więc naprawdę warto się postarać, by dzieci poznały je bliżej!. Wirtualna adopcja jest także podstawą zaszczepienia w dzieciach i młodzieży empatii oraz pozytywnych zachowań w stosunku do zwierząt – edukacja prozwierzęca to jedno z głównych założeń Fundacji Tara. Bardzo zależy nam na krzewieniu wiedzy na temat zwierząt i ich zachowań, a także na temat warunków w jakich powinny one żyć, gdyż, niestety, w dzisiejszych czasach warunki te zdecydowanie odbiegają od idealnych i nierzadko jest to zupełnie niedostrzegane zarówno przez młodych, jak i starszych ludzi. Pora to zmienić! Dzieci są przyszłością wszystkich mieszkańców naszej planety, one będą decydowały, jak będzie wyglądało życie na Ziemi w niedalekiej przyszłości!
Jeśli nie cała szkoła, to można także dokonać „Adopcji z klasą!”
Bardzo chętnie odwiedzamy szkoły w ramach prelekcji – jeśli chcecie nas zaprosić, porozmawiać o ratowaniu koni z transportów, o pomaganiu zwierzętom, o tym, w jaki sposób reagować, gdy ktoś krzywdzi naszych braci mniejszych, piszcie na adres: info@fundacjatara.info w tytule wpisując „Prelekcja”.

DLA OSÓB PRYWATNYCH adopcja wirtualna stanowi sposób na udzielanie pomocy potrzebującym zwierzętom w przypadku, gdy osoby te nie są w stanie czynić tego osobiście. Odwiedziny u adoptowanego podopiecznego dają również możliwość odreagowania stresu związanego z dzisiejszą jakością życia – pośpiech, chroniczne zmęczenie, hałas dnia codziennego w Tarze przepełnionej pozytywną energią płynącą od wdzięcznych i szczęśliwych zwierząt znikają
Często jest też tak, że nie możemy sobie pozwolić na posiadanie własnego konia, gdyż w przypadku tego zwierzęcia koszty utrzymania, leczenia, a nawet sam problem stajni, w której koń mógłby mieszkać i padoku, po którym mógłby swobodnie biegać, są dla wielu bardzo problematyczne. A jednak, mimo wszystko, cały czas pragniemy mieć konia – kto je raz pokochał, ten wie. Fundacja Tara umożliwia partycypowanie w utrzymaniu konia w schronisku już od kwoty 20 zł miesięcznie – dzięki temu możecie mieć „swojego” konia w Tarze! Możecie Go odwiedzać, kiedy tylko chcecie, głaskać, czyścić, czesać i rozpieszczać do woli (nie można tylko oczywiście na nim jeździć!), a my w ramach naszej wdzięczności przesyłamy adoptującym aktualne informacje z życia podopiecznego, a także, co miesiąc, Jego najświeższe zdjęcia. Adopcji można dokonać na czas określony lub nieokreślony.
Możliwe jest także zebranie się grupy osób, która weźmie pod swoją opiekę jednego z tarowych koni lub innych zwierzaczków. Jest to wspaniały sposób na zacieśnienie więzi rodzinnych lub przyjacielskich poprzez dzielenie radości z udzielanej pomocy i organizowanie wspólnych odwiedzin u podopiecznego.

Procedura adopcji jest następująca:
1. Pierwszym krokiem do adopcji wirtualnej jest napisanie maila na adres: adopcje@fundacjatara.info. Podopieczne zwierzę można wybrać z działu „Do adopcji” lub z albumu „Zostań moim Wirtualnym Opiekunem” na profilu Fundacji Tara w serwisie społecznościowym Facebook. Można też wybrać osobiście, przyjeżdżając do schroniska i poznając mieszkające w nim zwierzęta.
2. Drugim krokiem jest odesłanie otrzymanej w powitalnym mailu wypełnionej umowy adopcji z imieniem wybranego zwierzęcia, z zaznaczoną deklarowaną kwotą comiesięcznego wsparcia dla niego, a także z adresem mailowym i korespondencyjnym na potrzeby wysyłki zdjęć ze strony Fundacji Tara.
3. Po otrzymaniu umowy adopcji na stronach Fundacji Tara w działach adopcji zostanie umieszczona informacja na temat strony adoptującej: link, logo, krótki opis instytucji, szkoły, lub w przypadku osoby fizycznej jej imię i nazwisko, miejsce zamieszkania lub dowolnie wybrana treść. Dodatkowo w tym samym dziale w przypadku odwiedzin czy też akcji specjalnych organizowanych przez stronę umożliwiającą adopcję, po uprzednim wyrażeniu zgody przez stronę adoptującą, zostanie umieszczona krótka fotograficzno-pisemna relacja z przebiegu tych wydarzeń.
4. Fundacja zobowiązuje się dostarczać stronie adoptującej zdjęcia adoptowanego wraz z krótkim opisem mogącym zawierać stan zdrowia adoptowanego, bądź opis interesujących wydarzeń, które miały miejsce z jego udziałem.
5. Fundacja udostępnia pomieszczenia noclegowe nieodpłatnie dla stron adoptujących w przypadku chęci pozostania w fundacji dłużej niż 1 dzień (po wcześniejszym ustaleniu terminu przyjazdu).
6. Strona adoptująca może w każdej chwili odwiedzić adoptowanego, przebywać z nim, przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne i porządkowe, uczestniczyć w jego karmieniu.
7. Fundacja Tara oświadcza, że w trakcie adopcji zwierzę pozostaje cały czas na terenie ośrodka fundacji, jakim jest obecnie teren Schroniska dla Koni w Piskorzynie.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub chęci pomocy w formie nieujętej w powyższym regulaminie prosimy o kontakt mailowy: adopcje@fundacjatara.info

W Ich imieniu prosimy, pomóżcie – ocalone zwierzęta Was potrzebują!
Tara to wyjątkowe miejsce, tu konie i inne zwierzaki zostają do końca swoich dni, mogąc cieszyć się ciągłą obecnością swoich końskich przyjaciół, partnerów i rodzin. Jesteśmy schroniskiem, ale też i zwierzęcym sanatorium oraz hospicjum! Tara to dom, który wspólnie budujemy!

Jeśli wreszcie zdecydujecie się na adopcję, to przepiękną i bezinteresowną formę opieki nad koniem lub innym zwierzakiem – piszcie:
adopcje@fundacjatara.info

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Grono.net

Dodaj komentarz