Napęd krwi: friv przegląd

Nikt prawdopodobnie nie podejrzewał, czym ostatecznie stanie się Blood Drive . Rozwój następował w warunkach głuchej blokady informacyjnej. Istnienie pewnego „tajnego projektu” Activision stało się znane dopiero we wrześniu, a zaledwie kilka tygodni później gra trafiła do sprzedaży. W tym czasie wydano dokładnie dwa zwiastuny (nawiasem mówiąc, praktycznie nie zawierające ramek do gry) i garść brzydkich zrzutów ekranu. Wszystko, co wiedzieliśmy przed wydaniem, zostało opisane w trzech niejasnych tezach: „zombie”, „rasy” i „Las Vegas”.

Jednak ironia losu w tym przypadku polega na tym, że najwyraźniej nawet autorzy mieli trudności z wyobrażeniem sobie, co dokładnie chcą zorganizować. Bezkompromisowa maszynka do mięsa w stylu Carmageddon? Friv gry grać online na tej stronie internetowej. A może dziki, „metalowy” film akcji w postapokaliptycznej scenerii z zakrętem w kierunku Twisted Metal ? A może twardy, samowystarczalny a la Flatout?

Musisz od razu wyjaśnić: to, co dzieje się w Blood Drive, jest bardzo słabo dostosowane do tego, czego oczekujemy od „wyścigów arkadowych” w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nie znajdziesz tutaj zwykłych tras z wcześniej ustaloną trasą od początku do końca. Zamiast tego istnieje sześć otwartych obszarów (na przykład może to być parking wielopoziomowy lub terytorium opuszczonej rafinerii ropy naftowej), przez które można się poruszać, jak chcesz. W rzeczywistości cały proces opiera się całkowicie na improwizacji i całkowitej swobodzie w wyborze metody osiągnięcia celu. Za każdym razem programiści wyznaczają jedynie ogólny kierunek rozwoju wydarzeń, po czym zwięźle ustępują, aBlood Drive szybko odbudowuje się zgodnie ze zmieniającymi się zasadami.

Załóżmy, że gra wyznacza limit limitu tak wielu zombie, jak to możliwe - w tym momencie wydarzenia wokół boleśnie przypominają Carmageddon . Robimy gniewny grymas w oczekiwaniu na zbliżającą się kąpiel krwi, wbijamy prawy spust do skrzypnięcia w gamepadzie - i gryziemy z pełną prędkością w popychających strumieniach brudnych nieumarłych.

W przeciwieństwie do zwykłych zombie, które częściej wprawiają się w zakłopotanie pod kołami niż stwarzają realne niebezpieczeństwo, ten towarzysz jest w stanie wysłać twój samochód na strzępy tylko jedną falą lewej ręki.

Co więcej - więcej: aktywowany jest klasyczny tryb „przetrwania”, na torze wybiera się pięciu naszych przeciwników - psychos kliniczny na okropnych klaunach, którzy prawie całkowicie stracili swój ludzki wygląd - tutaj jednolita mieszanka Twisted Metal zaczyna się już od Blur . My, z nieskrywanym szaleństwem, marszczymy strony przeciwników, smażymy je rakietami, cicho opuszczamy miny ... Z kolei tracimy parę, gdy tylko możemy: samochód szybko staje się bezwartościowy, a cała dostępna amunicja jest rozładowywana na pół. Musisz natychmiast dostosować się do nagle unikniętej sytuacji, koncentrując się na szukaniu niezbędnego skrótu w całym tym chaosie i podbiegając do niego w nadziei, że złapie cię przed wrogiem. I tak tutaj cały czas.

Ponadto jest jeszcze jeden ciekawy niuans: przed rozpoczęciem każdego wyścigu możemy swobodnie wybrać jeden z dostępnych dodatków, aby przesunąć równowagę korzyści technicznych w tym lub innym kierunku. Na przykład balsam o gadającej nazwie Speed ​​Demon daje (teoretycznie) niewielki wzrost prędkości. Chcesz zostać niezniszczalną maszyną śmierci? Wybierz czołg - i zdobądź zwiększoną amunicję w połączeniu z dodatkową mechaniczną odpornością na pikantne zderzenia. Mówiąc uczciwie, zauważamy, że w trybie dla jednego gracza nie ma to prawie żadnego wpływu na rozgrywkę - gdyby tylko to samo wydarzyło się w trybie dla wielu graczy! .. I nagle zaczęły się sztuczki Blood Drive ...

Faktem jest, że jeśli z jakiegoś powodu grasz w wyścigi wyłącznie dla gry wieloosobowej, w takim przypadku lepiej od razu zapomnij o tym przedsięwzięciu. Na wszystkich serwerach naraz - niezależnie od tego, czy będzie to Xbox LIVE, czy PSN - zapanowała letargiczna bez życia. Oczywiście, wszystko ma racjonalne wytłumaczenie: Krew dysk po prostu wyszedł Niewłaściwa czasu, będąc jednocześnie w dwa ognie: z jednej strony, zejście nie daje z Call of Duty: Black Ops , drugi - przybył, wspaniały Up Need for Speed: Hot Pursuit , który Pomysł Sidhe , szczerze mówiąc, w oponach nie jest dobry. Ale pomimo tego, co uniemożliwiło autorom dodanie tutaj przynajmniej podzielonego ekranu, jest to zdecydowanie niezrozumiałe.

A teraz mały „zwrot akcji”. Po przeczytaniu recenzji gry pozbawionej jakiejkolwiek krytyki i spojrzeniu na końcowy wynik kątem oka, musisz taktownie zapytać nas: „Gdzie jest tu pochowany pies?” Wyjaśnij. W rzeczywistości nie ma w tym wszystkim tajemnicy masońskiej: techniczna implementacja niszczy wszystkie dobre przedsięwzięcia deweloperów. I nawet jeśli jesteśmy gotowi wybaczyć Blood Drivewygasła grafika, błędna fizyka (podczas szczególnie dużych wypadków, duże ciężarówki często latają w górę o dziesięć metrów w górę, po czym długo planują ląd) i kilka błędów w projektowaniu gry. Jedynym szczegółem, który w żadnym wypadku nie podlega odwołaniu, jest optymalizacja. Gorzka prawda jest taka, że ​​lokalny silnik po prostu nie jest w stanie utrzymać liczby klatek na sekundę powyżej 20 klatek na sekundę, a podczas wyścigów jest czystszy od katastrofy niż globalna inwazja zombie.

Plusy: różne postacie, każda z własną niepowtarzalną postacią i ognistymi uwagami; całkiem sporo lokalizacji i trybów gry.
Minusy: obrzydliwe wdrożenie techniczne; brak nowych pomysłów.

Dodaj komentarz898b485f1a3dcf24667ebb83735da4d8