Co zrobić, jeśli zamek błyskawiczny w butach mocno się zapina

Buty z zamkami są uważane za wygodniejsze, ponieważ łatwiej je założyć i nie trzeba tracić czasu na wiązanie sznurowadeł. Ale ten rodzaj łącznika zużywa się z czasem lub działa zbyt ciasno za pierwszym razem po zakupie.
Aby pozbyć się tych problemów, musisz użyć improwizowanych narzędzi. Jaki rodzaj smaru wybrać do zamka błyskawicznego. Przede wszystkim musisz nauczyć się z jakiej materialnej błyskawicy. Może być plastikowy lub metalowy. Mają różne cechy, więc do ich smarowania będą potrzebne rzeźby.
 Smar do metalowej błyskawicy.
Problem z takimi zamkami polega na tym, że zamykają się szczelnie, szczególnie natychmiast po zakupie butów. Najczęściej wynika to z faktu, że zęby elementu mocującego nie są jeszcze rozwinięte i nie pasują ściśle do siebie.
W tym przypadku tłuszcz wieprzowy lub stwardniały tłuszcz roślinny jest skutecznym narzędziem, które ostrożnie nakłada się na goździki, a pojawiający się nadmiar usuwa się. Ten smar nadaje się do butów wykonanych z gładkiej skóry. Na zamszowych lub materiałowych botkach lub butach mogą pojawić się tłuste plamy wzdłuż zamka, co zepsuje ich wygląd i będzie wymagało czyszczenia chemikaliami.
Olej kamforowy pomaga również radzić sobie z zablokowanymi metalowymi zamkami. Nakładaj go lepiej bawełnianym wacikiem lub pędzlem. Lepiej przetrzeć olej na całej długości serwetką.
Grafit to świetne narzędzie do walki z piorunami. Aby przetworzyć zęby zapięcia, musisz wziąć ołówek, którego rysik ma maksymalną miękkość. Potarli błyskawice. Konieczne jest, aby kawałki grafitu spadły między zęby. Sprawią, że ruchy suwaka będą miękkie i płynne. Po zabiegu ważne jest, aby usunąć jego pozostałości, aby nie pozostały ślady na lekkich skarpetach.
Smar do plastikowych zamków błyskawicznych.
 Taki zamek ma również funkcję zatrzaskiwania, szczególnie jeśli buty są nowe. Należy pamiętać, że ten materiał nie jest trwały, więc nie ciągnij psa siłą. Lepiej jest przetwarzać błyskawicę za pomocą następujących związków.
 Świeca parafinowa może być stosowana jako smar. Ale musisz go poprawnie zastosować. Obróbka zębów odbywa się z niewłaściwej strony, a błyskawica musi być zamknięta. Po zabiegu nadmiar jest usuwany, a zamek błyskawiczny jest zamykany i otwierany kilka razy.
Zwykłe mydło może również pomóc. Ale musisz wziąć tylko suchy kawałek. Zamek w tym przypadku powinien być zapięty.
Jeśli te narzędzia nie pomogą, musisz sprawdzić długość zamka. Jest prawdopodobne, że nitki lub futro dostały się do zębów. W takim przypadku zaleca się przecięcie izolacji w miejscach, w których dostanie się do pioruna. online casino Malaysia

Dodaj komentarz765718b0d10ebec075bfe133d6d8c769