Sztuka komplementowania

Ostatnio dość często zdarzały się wyrzuty ze strony słabszej płci dla mężczyzn, którzy nie są w stanie wyrazić komplementu. Ale komplement jest bardzo skutecznym sposobem promowania wzajemnej sympatii. I pierwsze iskry tej samej sympatii rozbłyskują, gdy ktoś zauważa zalety innej osoby.
Victor Hugo zauważył również: „Komplement jest jak pocałunek przez zasłonę”. Istnieje opinia, że ​​zdolność komplementowania rozmówcy zwiększa samoocenę, ponieważ tylko osoba pewna siebie może wyrazić swoją opinię na głos. Komplement na czas i miejsce to prawdziwa sztuka.
Feldmarszałek Michaił Illarionowicz Kutuzow i słynny poeta Aleksander Siergiejewicz Puszkin byli kiedyś znani jako wielcy mistrzowie pod względem komplementów. A co do teraźniejszości? Czy ludzie zapomnieli, jak pokazać swoją waleczność i wyrazić się z wdziękiem? Myślę, że wielu uważa, że ​​to ich nie dotyczy. W odpowiedzi powiedzą, że niedawno powiedzieli swoim dziewczynom, jak piękna jest i jak cudowne są jej oczy. Ale czy to komplement?
Prawdziwy komplement nie powinien podkreślać cech, które natura przyznała dziewczynie, ale cnoty nabyte przez nią. Nic dziwnego, że żeńska połowa ludzkości jest obrażona, gdy nie zwracają uwagi na ich dobry gust i dowcip. I choć wiele komplementów przeszło już do kategorii pospolitych i przekręconych zwrotów, na które płeć płeć reaguje raczej słabo, są też tacy, którzy przez cały ten czas gromadzili kurz gdzieś na uboczu.
Przyjrzyj się bliżej i posłuchaj siebie, intuicja jest najbardziej odpowiednim pomocnikiem w tej sprawie. Ale przechodząc do oryginalności, nie zginaj się. Nie gorliwie i nie kopiuj kogoś. Dasz komplement, a wszystko, co nastąpi, będzie Cię martwić, a nie kogoś innego. Warto również zauważyć, że każdy kolejny bezmyślny komplement może unieważnić pełną moc poprzedniego. Dlatego dokładnie zastanów się, które z zalet dziewczyny chcesz podkreślić.
Komplement jest formą pochwały, ale pamiętaj, że wyraźne pochlebstwo będzie miało dokładnie odwrotny skutek. Niepotrzebne chwile to teatralny entuzjazm i ironia. Spójrz w oczy rozmówcy i bądź szczery i szczery. Dziewczyny dobrze czują fałszywe notatki i nie podejmują ryzyka.
A co najważniejsze: nie oczekuj nadprzyrodzonych rezultatów po komplementach. W każdym razie będziesz wyglądać w sprzyjającym świetle, ale prawie nikt nie zostanie zawieszony na szyi. Lepiej uznać to za ziarno współczucia i przyjaźni, a sadzonki pojawią się później. Wyrażenie komplementu w odpowiednim czasie jest przede wszystkim uprzejmością. Bądź więc uprzejmy, bo to nie jest trudne. 5 dollar minimum deposit casino

Dodaj komentarz