Reaktywne zapalenie stawów: jak leczyć środki ludowe

Jedną z najczęstszych i najbardziej niebezpiecznych chorób stawów jest reaktywne zapalenie stawów - choroba, która występuje nawet u dzieci po ciężkiej postaci choroby zakaźnej: zapalenie pęcherza moczowego, czerwonka, rzeżączka lub chlamydia, czasami po bólu gardła z powikłaniami. W jamie stawowej nie ma infekcji, a reaktywne zapalenie stawów różni się pod tym względem od innych rodzajów zapalenia stawów.

Złożoność leczenia polega na tym, że ciało jest już wystarczająco osłabione po zakażeniu, silnie działające leki są źle postrzegane. Ale konieczne jest leczenie choroby, w przeciwnym razie wystąpią powikłania, takie jak zespół Reitera, ropne zapalenie spojówek, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie jelita grubego, zapalenie kaletki piętowej - oprócz tego, że zapalenie, obrzęk stawów kończyn powoduje niesamowity ból. Leczenie środkami ludowymi daje dobry wynik, gdy metody tradycyjnej medycyny przestają dawać odpowiedni efekt.

Zioła lecznicze na reaktywne zapalenie stawów

Poważnej infekcji, która spowodowała chorobę, nie można wyleczyć wyłącznie ziołami. Ale z ich pomocą możesz złagodzić stany zapalne i ból.

Żywokost Szklankę pokruszonych korzeni żywokostu i pół szklanki liści należy zalać szklanką rafinowanego oleju roślinnego, podpalić i zagotować. Gotuj mieszaninę przez pół godziny, a następnie odcedź i połącz ze stu gramami świeżego wosku pszczelego i dwiema kapsułkami witaminy E. Maść nakłada się na dotknięte stawy kilka razy dziennie, w nocy, po pokryciu celofanem i ciepłym owinięciu.
Chrzan i rzodkiewka. Kleik tych dwóch roślin okopowych musi być naprzemiennie. Pierwszego dnia chrzan przekręcony w maszynce do mięsa nakłada się na staw smarowany kremem dla niemowląt, aby uniknąć podrażnienia skóry sokiem z żrącego korzenia, na wierzch nakłada się gazę, owija się polietylen i owija się ciepło. Przytrzymaj przez kilka godzin. Następnego dnia ten sam kompres jest zrobiony ze skręconej rzodkiewki.
Popularne doświadczenie zaleca również, aby przed rozpoczęciem leczenia, głębokie jelitowe oczyszczenie z toksyn, które również powodują zatrucie organizmu i zakłócają wchłanianie leków. Odbywa się to za pomocą postu, lewatyw, specjalnej diety i gimnastyki.

Dimeksyd na reaktywne zapalenie stawów

Dimeksyd to trujący płyn, który jest jednak stosowany w leczeniu różnych chorób skóry i stanów zapalnych. W czystej postaci substancja powoduje oparzenia chemiczne, ponieważ zawsze jest hodowana w różnych proporcjach. Główną właściwością dimeksydu jest zdolność do szybkiego wnikania w głąb tkanek. Nie tylko łagodzi stany zapalne, ale także jest przewodnikiem dla innych leków.

Jeśli kompres z dimeksydem rozcieńczonym w połowie wodą zostanie nałożony na stawy smarowane maścią leczniczą, będzie on penetrował tkanki kilka razy szybciej. Możesz trzymać taki kompres nie dłużej niż 45 minut.

Dimeksyd pomaga w połączeniu z hydrokortyzonem w stosunku 1: 1. kompres pokryty jest watą, a następnie bandażem i polietylenem.

Leczenie środkami ludowymi jest zawsze tylko dodatkową terapią wraz z leczeniem odczynowym reaktywnego zapalenia stawów i powinno być monitorowane przez specjalistę. https://mega888official.com

Dodaj komentarz12de1fff1eb8e15a92125e9e6b0b55ef