Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Tips - Unikanie innych zagrożeń

Nie niszcz reflektorów, ponieważ doprowadzą one do dalszej furii wrogów

Budząc się w Metal Gear Solid V, musisz także pamiętać o innych potencjalnych zagrożeniach oprócz tych opisanych w dalszej części tego przewodnika. Warto też o nich wiedzieć przed rozpoczęciem gry.

Paradoksalnie wiele zagrożeń uaktywnia się po zmroku, ponieważ w tej chwili wrogowie próbują zrekompensować swoje ograniczone horyzonty. Podczas eksploracji mapy w nocy należy przede wszystkim monitorować wieże strażnicze i inne miejsca (na przykład przy fortyfikacjach przydrożnych), w których reflektory oświetlają okolicę. Unikaj wchodzenia do oświetlonego obszaru, ponieważ zapewnia on swoim wrogom wizję porównywalną do tej przy świetle dziennym. Najłatwiejszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest przejście przez te punkty w bezpiecznej odległości i pozostawienie ich w spokoju lub usunięcie operatorów. Niszczenie reflektorów nie jest dobrym pomysłem, ponieważ spowoduje alarm tylko dla pobliskich wrogów i zachęci ich do dokładniejszego zbadania okolicy.

Grając w zbyt wiele misji w nocy, wrogowie zaczynają używać okularów noktowizyjnych. Musisz o tym pamiętać podczas rekonesansu. Jeśli zauważysz tylko, że jeden z żołnierzy używa okularów noktowizyjnych, postępuj w taki sam sposób, jak w ciągu dnia, ponieważ będą oni mogli cię zauważyć z dużej odległości.

W przypadku zwierząt najbezpieczniejszą metodą jest położyć je do łóżka, a następnie wrzucić do zoo.

Zupełnie innym rodzajem zagrożenia związanego ze podłością są dzikie zwierzęta. Nie musisz się martwić małymi zwierzętami, ale jeśli natkniesz się na stado wilków lub dużego niedźwiedzia, powinieneś zachować szczególną czujność. Większe zwierzęta mogą próbować zaatakować Wielkiego Szefa i nie tylko go zranić, ale także wydać niepotrzebny hałas. Jeśli pozwalają na to okoliczności, użyj na przykład pistoletu do eutanazji zwierząt, a jednocześnie wyślij je do bazy Matki, gdzie wzbogacą one twoje zoo.

Tryb refleksyjny to ostatnia deska ratunku przed podniesieniem alarmu.

Jedną z innowacji w Metal Gear Solid V jest tryb refleksyjny, który jest bardzo wygodny do ucieczki. Automatycznie spowalnia czas, gdy strażnik cię wykryje. To daje kilka sekund na zastrzelenie tej osoby. Jeśli ci się powiedzie, alarm nie zostanie podniesiony.

Tryb refleks ma dwa duże minusy. Po pierwsze, jego użycie jest ograniczone, nie zakładaj, że możesz poruszać się po świecie gry tak, jak chcesz, i ignoruj ​​inteligencję. Po drugie, użycie trybu „Refleks” pozbawi cię punktu bonusowego po zakończeniu misji, dlatego trudniej będzie ci uzyskać najwyższą rangę S. Jeśli nie chcesz w ogóle korzystać z tej opcji, możesz ją wyłączyć w menu głównym. Wow! World of Tanks Invite Code is for players who want to enjoy the game with their friends.

Dodaj komentarz16d37a34aaf5cb274690859ffa00fb81