Tibetan Spaniel: charakterystyka rasy

Ta rasa z wyglądu przypomina dużą pekińczyk. Ten dekoracyjny pies jest stale w pogotowiu i słucha wszystkich dźwięków.

Zwierzęta są trudne do wyszkolenia, ale nadal zyskały reputację towarzysza, który rejestruje nastrój właściciela, reagując na niektóre polecenia.

Zewnętrzne zwierzę

Wygląd zewnętrzny tego spaniela ma następujące ważne parametry:
• waga zwierzęcia wynosi około 5-7 kg;
• wzrost około 25 cm;
• Uszy wiszą, ogon jest ozdobiony długim i raczej miękkim stosem i zwykle leży z tyłu;
• Pies trzyma głowę dość wysoko, jest stosunkowo krótki;
• kufa jest krótka;
• Dozwolony dowolny kolor.

Postać zwierzaka

Są to niezależne psy i ich szkolenie wymaga dużo cierpliwości, więc lepiej zacząć od szczenięcia. Tybetański spaniel szczerze kocha dzieci i wszystkich innych członków swojej rodziny, ale może traktować nieznajomych z pewnym rodzajem nieufności.

Opieka i utrzymanie

Tybetański spaniel idealnie poczuje się zarówno w prywatnym domu, jak i mieszkaniu, ponieważ jest całkowicie bezpretensjonalny. Warto jednak wziąć pod uwagę ich niezmienny temperament.

Opieka nad płaszczem spaniela wymaga regularnego szczotkowania. Szczególną uwagę należy zwrócić na wełnę, która rośnie na uszach, ponieważ tam powstają maty.

Ponadto właściciel powinien regularnie sprawdzać uszy i oczy tybetańskiego spaniela, a także szybko przycinać pazury. Psy te nie mogą być często kąpane - tylko w nagłej potrzebie.

Zdrowie

Rozczarowujące jest to, że spaniele często cierpią na choroby oczu, mają reakcje alergiczne, a także dysplazję stawów kolanowych i udowych. Ponadto spaniele tej rasy ujawniają naruszenia aparatu kości i mięśni, a także układu oddechowego, naczyniowego i sercowego.

W rzadkich przypadkach psy mogą odczuwać dość silny ból kręgosłupa, który występuje z powodu przepukliny międzykręgowej. Średnia długość życia spanieli wynosi 12-15 lat, pod warunkiem, że są one odpowiednio utrzymywane i karmione.

Odżywianie

Tybetańskiego spaniela najlepiej karmić się karmą najwyższej jakości, dopasowaną do wieku i wielkości zwierzęcia. Jeśli właściciel chce zapewnić psu naturalne odżywianie, dietę spaniela należy opracować z weterynarzem, ponieważ zwierzęta te, jak wspomniano powyżej, są uczulone.

Większość diety powinna składać się ze świeżego mięsa. Pies powinien również spożywać:
• gotowane ryby morskie, które zostaną dokładnie oczyszczone z kości;
• niewielka ilość gryki lub płatków owsianych;
• nabiał;
• warzywa.

Tybetańskiemu spanielowi nie wolno karmić kukurydzą, kurczakiem, smażonymi i tłustymi potrawami, ziemniakami, słodyczami, wieprzowiną, makaronem, marynatami, wędzonymi mięsami i bułkami.

Po wybraniu naturalnego karmienia należy dodatkowo podać zwierzęciu witaminy. Zwierzęta te nie wymagają kości, ponieważ mogą zginać zęby. Aby ułatwić ząbkowanie i drapanie dziąseł, najlepiej kupić gumowe zabawki.
Niezwykle ważne jest, aby nie przekarmiać tybetańskiego spaniela, ponieważ mają tendencję do przybierania na wadze, a to oczywiście niekorzystnie wpływa na stan zdrowia. Pomimo minimalnej aktywności fizycznej spaniele zużywają dużo energii, są bardzo mobilne.

Funkcje rasy

Warto zauważyć, że współczesne spaniele tybetańskie bardzo boją się silnych mrozów i przeciągów, których nie można powiedzieć o ich przodkach. Jednak dobrze znoszą upalny sezon. Chociaż mają dość gęstą sierść, która chroni psa przed deszczem, te spaniele zaleca się nosić przy złej pogodzie.

Zamiast całości

Tybetański spaniel, choć niewielki, ma charakter psa stróżującego. Te lwiątka są zawsze lojalne wobec właściciela iw każdej chwili są gotowe chronić wszystkich członków rodziny. Ponadto pomagają zapomnieć o nieprzyjemnych sytuacjach, poprawiają nastrój i łagodzą stres. Ten spaniel jest wiernym towarzyszem, towarzyszem i wspaniałym przyjacielem. darmowe gry sloty bez rejestracji

Dodaj komentarz